نفیسه روشن در گفتگو با فیلم نت نیوز:

باز هم چنین طرح هایی می پوشم / مدل و طرح های خارجی بی هویت هستند / برخی جشن ها بازیگران را سلیقه ای انتخاب می کنند+ فیلم

باز هم چنین طرح هایی می پوشم / مدل و طرح های خارجی بی هویت هستند / برخی جشن ها بازیگران را سلیقه ای انتخاب می کنند+ فیلم
بازیگر مجموعه تلویزیونی« برابر با اصل» گفت: طرح لباسم ایده خودم بود و برای آن هزینه کرده ام و باز هم در مراسم ها و جشن ها لباسهایی با چنین طرحهای سنتی و المان های گردشگری می پوشم.

نفیسه روشن بازیگر سینما و تلویزیون که با لباس جالب و متفاوتی در مراسم فرش قرمز جشن حافظ حضور داشت، در گفتگو با فیلم نت نیوز، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه واکنش های منفی نسبت به لباس شما در مراسم فرش قرمز جشن حافظ صورت گرفت، علت انتخاب برج آزادی برای طراحی لباس چه بود؟ گفت: لباسی که در این مراسم پوشیدم را خیلی دوست دارم، به این دلیل که معتقدم من یک ایرانی هستم و از بچگی همیشه برج آزادی را دوست داشتم و تصورم این بود که یک خانم است که لباس زیبایی به همراه یک دامن بر تن دارد و حتی من عکس سلفی با برج آزادی دارم.

وی با بیان اینکه برج آزادی نماد ایران و نماد پایتخت ما تهران است، گفت: از سال گذشته برای این طرح فکر کردیم و امسال هم این طرح را بر روی مانتو پیاده کردیم و به نظر من خیلی شیک و شکیل بود و حتی یک طراح کانادایی با من تماس گرفت و از شکل طراحی این لباس سوال کرد و برای من خیلی مهم است که این طرح توجه دیگران را جلب کرده است.

بازیگر مجموعه تلویزیونی « مثل هیچکس» ادامه داد: امیدوارم ما سنت ایرانی بودن را فراموش نکنیم، در حالی که برند های خارجی از کاشی های ایرانی در سری جدید لباسهایش الهام می گیرد و مطمئنم اگر چنین طرحی را ایرانی ها کار کنند به تمسخر می گوییم که کاشی پوشیده و هزاران تمسخر صورت می گیرد، ما باید به اصالت خود برگردیم و فرهنگ وطنمان باید مهم باشد امیدوارم آثار فرهنگی ایران در پوشش و مناسباتمان جای ویژه تری پیدا کند.

روشن در پاسخ به این سوال که این طرح پیشنهاد خود شما بود و برای آن هزینه کردید؟ گفت: بله پیشنهاد خودم بود و برای آن هزینه کردم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای جشن های آینده باز هم چنین لباسی هایی با طراحی ایرانی و سنتی بر تن می کنید؟ گفت: صددرصد باز هم چنین لباس هایی برای پوششم انتخاب می کنم، ما نماد های زیادی مانند حافظ، سعدی، پل خواجو، سی و سه پل داریم، البته نه اینکه بخواهیم عین آن را بدوزیم بلکه می توانیم المانهایی از این نمادهای گردشگری و فرهنگ ایران را داشته باشیم و اگر می گوییم هنر نزد ایرانیان است، پس باید به آن اعتقاد داشته باشیم و نه اینکه از مدل های خارجی تقلید کنیم که هیچ هویتی در آن وجود ندارد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی« برابر با اصل» تاکید کرد: من این کار را تازه شروع کردم و باز هم در پوششم المانهایی از ایران باشد.

نفیسه روشن درخصوص واکنش منفی برخی در اینستاگرامش گفت: واکنش ها هم مثبت بود و هم منفی، خیلی ها آن را خاص و زیبا عنوان کردند و واکنش های منفی هم که در صفحه همه همکارانم نسبت به لباسی که انتخاب کرده بودند وجود داشت، ولی به این فکر نمی کنند اگر خودشان بخواهند یک عروسی بروند از 6 ماه قبل کل تهران را زیرو رو می کنند تا چشم خواهر شوهر و باجناق در بیاید، این حس ها در همه هست، باید بدانند که هنرمندان برای این مراسم ارزش قائل هستند.

وی با اشاره به برگزاری جشن حافظ، گفت: ما هنرمندان جشن حافظ را دوست داریم و برای این جشن آراسته حاضر می شویم، چراکه وابسته به هیچ جا نیست، در حالی که خیلی از مراسم های ارگان های دولتی و غیر دولتی بازیگران را انتخاب می کنند و حتی میگویند از این بازیگر خوشم نمی آید و سلایق شخصی را در دعوت ها می آورند.

بازیگر مجموعه تلویزیونی« برابر با اصل» درخصوص اینکه آیا از انتخاب این طرح پشیمان شده است یا نه؟ گفت: من اصلا پشیمان نیستم به این دلیل که خداوند به من زندگی داده، من تنها یک بار فرصت زندگی کردن دارم و در این مدت باید آنطور که دوست دارم و دلم می خواهد باشم و در سن 80 سالگی نگویم که کاش فلان کار را انجام می دادم و به این موضوع خیلی معتقدم.

روشن افزود: فضای مجازی ما به ویژه اینستاگرام خیلی بیمار است و حالش اینقدر بد است که اگر قرار بود پزشکی برای این فضا در نظر بگیرند حتما در بخش ویژه بستری می کردند.

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *