بازتاب جوایز فیلم نت در جشنواره سینما حقیقت از دید سایت بانی فیلم

بازتاب جوایز فیلم نت در جشنواره سینما حقیقت از دید سایت بانی فیلم
اهدای جوایز فیلم نت به مستندسازان در جشنواره ی سینما حقیقت در سایت بانی فیلم هم انعکاس پیدا کرد.

همانطور که خبرش را منعکس کردیم، نهمین جشنواره ی سینما حقیقت به پایان راه رسید و جوایز نفرات برتر هم اهدا شد که در این بین فیلم نت هم به نفرات دوم جوایز نقدی 5 میلیون تومانی اهدا کرد. سایت بانی فیلم هم اختتامیه ی این مراسم را پوشش داد و در بخشی از گزارش خودش به سخنرانی حجت ا.. ایوبی؛رییس سازمان سینمایی پرداخت.

ایوبی در سخنرانی خودش اینگونه گفت : مردم ایران فرهنگ مستند دیدن را دارند. اصولا مستندسازی کاری متمدنانه است و ما هر قدر به شما مستندسازان برسیم کم است.در اینجا هنر برای هنر معنا ندارد، چون یک مستندساز برای خود رسالتی قائل است و تلاش می کند مسائل جامعه اش را نشان دهد. امیدوارم بتوانیم امکان روانی را برای فعالیت شما مستندسازان فراهم کنیم.امیدوارم به شما اجازه دهیم فیلم بسازید. وقتی می بینم بعضی فیلم ها ساخته می شوند، اما بعد به دلایل عجیب و غریب برای نمایش مشکل پیدا می کنند تعجب می کنم. امیدوارم بتوانیم فرهنگ شنیدن نقد را در جامعه ایجاد کنیم. ما کشوری با فرهنگ و تمدن غنی هستیم که جاذبه های بسیار زیادی برای تولید مستند دارد. شما اگر به اروپا سفر کنید با دیدن یک شهر گویی تمام آن کشور را دیده اید، اما در ایران چنین نیست و شما با تنوع اقوام و گویش ها، مناظر دیدنی و رنگ‌ها مواجه می شوید.

او ادامه داد : امیدوارم بتوانیم از گویش های گوناگون ایرانی بهره ببریم و این جاذبه را به همه نشان دهیم.آروز می کنم روز به روز در این عرصه موفق تر از قبل عمل کنید و همواره فیلم بسازید.

بانی فیلم در قسمت انتهایی گزارش خودش، ضمن اشاره به جوایزی که به برگزیدگان این جشنواره تعلق گرفته است، اعلام کرد که فیلم نت هم جوایزی را برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته بود و به آنها اهدا کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *