مستندی از سیف‌اله صمدیان اولین فیلم اکران نوروزی گروه هنر و تجربه

یاد عباس کیارستمی در نوروز 96 زنده می‌شود

یاد عباس کیارستمی در نوروز 96 زنده می‌شود
«۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» به کارگردانی سیف الله صمدیان به عنوان نخستین فیلم اکران نوروزی گروه «هنر وتجربه» به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ ۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی ساخته سیف‌الله صمدیان به عنوان نخستین فیلم اکران نوروزی هنر و تجربه در ایام نوروز در سینماهای این گروه اکران می‌شود.

۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی که در نامش اشاره به ۷۶ سال و ۱۵ روز زندگی زنده یاد عباس کیارستمی دارد، فیلمی‌ است که سیف‌الله صمدیان درباره دوست و همکارش عباس کیارستمی ساخته است. این فیلم تاکنون در جشنواره های متعددی از جمله ونیز و پوسان به نمایش درآمده است.

یکی از منتقدان هالییود ریپورتر بعد از نمایش این فیلم در جشنواره‌ی فیلم ونیز در یادداشتی این مستند را تحسین کرد و نوشت:‌«۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» که توسط سیف‌الله صمدیان عکاس، دوست و همکار دیرینه او ساخته شده، فیلمی است که پرتره‌ای صمیمی از کارگردان ارایه می‌کند. بدون استفاده از مصاحبه‌های متعدد، این اثر از یک فیلم ویدیویی ویژه بهره گرفته که مراحل مختلف زندگی کیارستمی و حرفه او را روایت می‌کند و استعدادهای چندوجهی این هنرمند و مردی استثنایی را که با شادی زندگی را دربرگرفته بود، تصویر می‌کند.»

سیف‌الله صمدیان در فیلم‌های آ.ب.ث آفریقا، جاده‌ها و پنج، به‌عنوان تصویربردار با عباس کیارستمی همکاری داشته است.

فیلم‌های دیگر اکران نوروزی «هنر و تحربه» به زودی اعلام می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *