با صداپیشگی پیمان معادی و سحر دولتشاهی

اکران «سوگ» مرتضی فرشباف در گروه هنر و تجربه

اکران «سوگ» مرتضی فرشباف در گروه هنر و تجربه
اولین ساخته‌ی بلند مرتضی فرشباف، هفت سال بعد از ساخت، از شنبه دهم تیرماه در گروه هنر و تجربه در تهران و دیگر شهرها اکران می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم سینمایی سوگ محصول سال 1389 است و مرتضی فرشباف کارگردان این فیلم به همراه آناهیتا قزوینی‌زاده فیلمنامه‌ی این فیلم را نوشته‌اند. عادل یراقی، شراره پاشا، کیومرث گیتی و امیرحسین ملکی بازیگران این فیلم هستند و پیمان معادی و سحر دولتشاهی هم کار صداپیشگی این فیلم را بر عهده دارند.

«سوگ» از روز شنبه ( 10 تیرماه) در گروه هنر و تجربه روی پرده می‌رود. علاوه بر تهران «سوگ» اکران خود را در همین روز در سه شهر دیگر هم آغاز خواهد کرد: ساعت۱۵ سینما هویزه‌ی مشهد، ساعت ۱۷ سینماهای هنر و تجربه‌ی بابل و پردیس گلستان شیراز.

در خلاصه‌ی داستان فیلم آمده است: «نیمه شب دعوای شدیدی میان زن و شوهری درمی‌گیرد. آن‌ها که در خانه یکی از اقوام هستند شبانه بیرون می‌زنند، اما فرزندشان را همراه خود نمی‌برند. اتفاق بدی می‌افتد که…»

مرتضی فرشباف کارگردان «سوگ» درباره‌ی اولین فیلمش می‌نویسد: «سوگ برای من از یک سکوت در تونلی طویل در مسیر تهران گنبد شروع شد. زمانی که دانشجوی کلاس فیلم‌سازی آقای کیارستمی بودم. در مسیر سفر سکوت و طبیعت اطراف جاده مرا به این فکر انداخت که اگر تمام صداها و کلمات را حذف می‌کردیم، چه چیزی باقی می‌ماند؟ با حذف کلمه، روابط انسانی چه‌طور پیش می‌رفت؟ آیا نشانه‌ها برای بیان احساسات کامل خواهند بود؟

به‌ نوعی از سکوت فکر می‌کردم که به انسان تحمیل می‌شود و اجازه‌ شکستن‌اش را نمی‌دهد. این که چگونه تغییر ماهیت می‌دهد و بدل می‌شود به نوعی از خشونت. تصویری در ذهنم شکل گرفت و پیش رفت تا جاده به انتها رسید و به مقصد رسیدم. با اولین کلمه‌ای که به زبان آوردم و شکسته شدن سکوت چندساعته، قصه‌ی «سوگ» را تا انتها در ذهنم تجسم کردم.

«سوگ» لحظات امیدوارکننده‌ای از زندگی کودکی در آستانه‌ی‌ نوجوانی‌ست در لابه‌لای زندگی پرحادثه‌ی‌ او. پسری کم‌حرف که مجبور به سفر با اقوامی‌ست که با کلمات غریبه‌اند.»

پیش از این بهمن دومین ساخته‌ی مرتضی فرشباف هم در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *