سینماتک خانه‌ی هنرمندان در قاب سینما نمایش می‌دهد

فیلم‌های اکبر عبدی در خانه هنرمندان

فیلم‌های اکبر عبدی در خانه هنرمندان
فیلم‌های اکبر عبدی در سینماتک خانه‌ی هنرمندان ایران مرور می‌شود. در این برنامه فیلم‌های همچون «اجاره‌نشین‌ها»، «مادر»، «دلشدگان» و «خوابم می‌آد» به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، به نقل از روابط عمومی خانه‌ی هنرمندان ایران، سینماتک خانه‌ی هنرمندان ایران به مناسبت ماه مبارک رمضان در برنامه‌ی «اکبر عبدی در قاب سینما» در طول یک هفته از ۳۱ خرداد تا ۶ تیر به مرور آثار این بازیگر سینمای ایران می‌پردازد.

چهارشنبه ۳۱ خرداد فیلم اجاره‌نشین‌ها به کارگردانی داریوش مهرجویی، پنج‌شنبه ۱ تیر فیلم مادر اثر شادروان علی حاتمی، جمعه ۲ تیر فیلم ای ایران به کارگردانی ناصر تقوایی، شنبه ۳ تیر فیلم ریحانه اثر علیرضا رئیسیان، یکشنبه ۴ تیر فیلم دلشدگان به کارگردانی زنده‌یاد علی حاتمی، دوشنبه ۵ تیر فیلم قاعده بازی اثر احمدرضا معتمدی و سه‌شنبه ۶ تیر فیلم خوابم می‌آد به کارگردانی رضا عطاران در سینماتک خانه‌ی هنرمندان ایران به نمایش در خواهد آمد.

فیلم اجاره نشین‌ها از داریوش مهرجویی

فیلم اجاره‌نشین‌ها به کارگردانی داریوش مهرجویی محصول سال ۱۳۶۵ است و بازیگرانی همچون عزت‌الله انتظامی، اکبر عبدی، حمیده خیرآبادی، فریماه فرجامی در آن بازی کرده‌اند. این فیلم داستان آپارتمانی است که نیازمند تعمیرات اساسی است اما بی‌توجهی مالک آن سبب می‌شود که آپارتمان بر سر ساکنانش فرو ریزد.

فیلم مادر از علی حاتمی

فیلم مادر ساخته‌ی ماندگار زنده‌یاد علی حاتمی در سال ۱۳۶۸ ساخته شده است. در این فیلم محمدعلی کشاورز، فریماه فرجامی، امین تارخ، اکبر عبدی، رقیه چهره‌آزاد، جمشید هاشم‌پور و…بازی می‌کنند. داستان فیلم درباره‌ی مادری است که روزهای آخر عمرش را می‌گذارند و همین باعث می‌شوند که فرزندانش برای چند روزی گرد هم آیند.

فیلم خوابم می‌آد از رضا عطاران

یکی از فیلم های اکبر عبدی در نقش زن، فیلم خوابم می‌آد به کارگردانی رضا عطاران است که در سال ۱۳۹۰ ساخته شد و علاوه بر رضا عطاران مریلا زارعی و اکبر عبدی هم در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. اکبر عبدی برای بازی در این فیلم که نقش مادر رضا عطاران را بازی کرد، برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سی‌امین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر شد.

این آثار از ۳۱ خرداد تا ۶ تیر هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در سینماتک خانه هنرمندان ایران به روی پرده خواهند رفت.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به محل خانه‌ی هنرمندان ایران واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

ورود به این برنامه برای عموم آزاد است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *