حامد بهداد در برنامه 35:

اهل سیاست نیستم/ همیشه یکطرفه عاشق شدم/ هنرمند بودن می تواند جرم باشد/ «سعید حاجی میری» مقصر بود

اهل سیاست نیستم/ همیشه یکطرفه عاشق شدم/ هنرمند بودن می تواند جرم باشد/ «سعید حاجی میری» مقصر بود
بازیگر سینما و تلویزیون گفت: سعید حاجی میری حاضر نشد از وزارت ارشاد، سپاه، ارتش کمک بگیرد تا فیلم ناصر تقوایی ساخته شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، حامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون که با فیلم های «نیمه شب اتفاق افتاد» و «هفت ماهگی» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد با حضور در برنامه «35» حضور پیدا کرد.
جیرانی مجری «35» در بخشی از این برنامه با اشاره به فیلم های حامد بهداد در این دوره از جشنواره فیلم فجر، گفت: در 2 فیلمی که من ازت دیدم خیلی خوب هستی و البته از «نیمه شب اتفاق افتاد» بیشتر راضی هستم و عاشقانه خوبی بود.
حامد بهداد در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا تا به حال خودت اینجوری که در فیلم هستی عاشق شده ای؟ در حالی که از سوال مجری برنامه تعجب کرده بود، گفت: قطعا همه ما اینجور عشق ها داشتیم و آدم ها حتما براشون مدل های مختلفی پیش آمده و از آن عشق هایی که آدم عروسک درست می کند و عاشق عروسکش می شود تا عشق های دیگه.
جیرانی گفت: به نظر من در فیلم خیلی خوب گریه کردی و روی همه تاثیر گذاشت و خیلی در این فیلم متفادت بودی و انگار از اول این نقش را دوست داشتی.
حامد بهداد گفت: از قصه فیلم خیلی خوشم آمد و موقعیت عجیبی بود و مشابه آن در کار خانم رخشان بنی اعتماد بود که عشقی بین عزت الله انتظامی و خانم معتمد آریا پیش اومد و یه چالشی برای تماشاگر پیش می آید، ولی عشق به هر حال اینقدر بُرنده هست که برنده می شود.
مجری برنامه در این برنامه با بیان اینکه زندگی شما را به چند مقطع تقسیم کرده ام که شامل کودکی، نوجوانی، جوانی و امروز می شود و یک سری کلمات را می گویم و می خوام خیلی کوتاه در مورد آنها نظرت رو بگی و تفسیرهای خودت رو بگی که زندگی خودت رو هم شامل باشد.
بهداد درخصوص کلمه «تولد» گفت: میشه 26 آبان 1352.
وی در خصوص کلمه «پدر» گفت: خب از آخر به اول پدرم فوت شد و رفتنش خیلی در این 2 سال اخیر روی من اثر گذاشته و همش جلوی ذهنم هست.
بازیگر سینما درخصوص کلمه «مادر» گفت: رابطه خیلی عاطفی در خانواده داریم و تاثیر سلیقه آنها هم روی من هست و مادرم خیلی به هنر علاقه مند بود و هست که من علاقه مند به تئاتر شدم.
وی در مورد گلمه «شهر» گفت: شهر من بیشتر خراسان هست تا مشهد یعنی تاثیری که از سرزمین خراسان می برم بیشتر از شهرم است.
بهداد در مورد کلمه «شیطنت» نیز گفت: با انرژی بیشتر شاید آدم بیش فعالی از بچگی تاکنون دیده شدم و بی هیچ نبوده.

کارتون های قبل انقلاب را بیشتر دوست دارم
وی درخصوص کلمه «بازی» نیز گفت: همیشه به نظر رسیده تو بازی ها مغلوب هستم و شکست خورده ام.
بازیگر فیلم نیمه شب اتفاق افتاد در مورد کلمه «کارتون» گفت: تقسیم میشه به قبل و بعد از انقلاب که من قبل از انقلاب را دوست داشتم و انیمیشن های بعد را انقلاب خیلی خوب بودم و لی قبل انقلاب ها خیلی بهتر بودن.

22 بهمن روی دوش پدرم در تظاهرات بودم

وی در مورد «تظاهرات» گفت: قشنگ یادمه، هم صدای گلوله ها یادمه و هم صدای مردم و داد و فریاد ها و هم اینکه وقتی 57 پیروز شد تو تظاهرات روی دوش پدرم بودم و از میدان شهیاد که به سمت میدان آزادی می رفت یادمه جمعیت چقدر زیاد بود و من روی دوش پدرم نشسته بودم.
بهداد در مورد کلمله «جنگ» گفت: مهمترین چیزی که به یاد دارم اسباب کشی و اینکه بار را پشت کامیون شوهر خالم گذاشتیم و از تهران به نیشابور رفتیم و گریه همسایه را می دیدم و نمی دانستم چرا گریه می کنند و این اسباب کشی و سفر تلخ کامی ها و ورشکستگی ها پدر، از آن روز زندگی من افولی کرد.
وی افزود: من از بچگی تهرام بزرگ شده بودم و وقتی به نیشابور رفتم لحجه های مردم را نمی فهمیدم و متاسفانه دایی ما را به یاد داشت، ما قشر متوسط بودیم و رشد کرده بودیم و یک جای خیلی بد برای ما خانه گرفت جایی که امنیت نداشتیم و محل زندگی بدی بود و نمی توانستم روحیه کودکانم رو با ناخداگاه جمعی آن محله تطبیق بدهم.

هرچه دارم از امام رضا (ع) است

بازیگر سینما گفت: از آن زمان میل به مسائل معنوی در من بیشتر شد و برای مراجعه به نماز و روزه و زیارت و پرورش روح همه چیز زندگیم را از امام رضا (ع) دارم و به هر حال مکانیزم فکری هر کسی یک جوری است برخی فکر می کنند از عقل، یا کوشش و یا آن را حاصب توفیق می داند و من هم دوست دارم اینجوری با خودم حال کنم.

ترس و محافظه کاری پدرم مارا از سیاست دور نگه داشت

بهداد در مورد کلمه درس گفت: من همیشه درسم ضعیف بوده و دوره سه ساله راهنمایی را 6 ساله خواندم ولی عوضش در ورزش به ویژه ورزش بوکس خوب بودم.
وی در مورد کلمه «دوست» گفت: از این ماجرا شانس آوردم که در نیشابور کمتر ولی در خود مشهد رفقای خوبی شامل حالم شد و همینطور در تهران.
بهداد در مورد کلمه «کتاب» گفت: در دوران راهنمایی و دبیرستان خیلی مطالعه می کردم و مهمترین میراثی که پدرم برایمان گذاشته کتاب است و یک کتابخانه مفصل دارند و از لابه لای مطالعه کتاب های پدرم دچار رشد شدم.

عشق هایم همیشه یک طرفه بود

وی درخصوص کلمه «عشق» گفت: تجربه عشق داشتم، ولی همیشه یک طرفه بود و همیشه به خاطر نبود اعتماد به نفس همیشه یک طرفه عاشق می شدم و همین باعث شد که اشعار حافظ را حفظ می کردم و شعر خواندم و همین عشق های یک طرفه باعث شد من سراغ ساز و موسیقی برم و آواز و قرآن بخوانم و دیوان حافظ را حفظ کنم.

بازیگر سریال کیمیا در ادامه گفتگو در برنامه «35» در مورد کلمه «سیاست» گفت: نه سوادش رو داشتم و نه گرایش داشتم، چون محافظه کاری پدرم و متوسط بودن طبقه ما و همیشه ترس و احتیاط بیش از حد ما را از سیاست دور نگه داشت و در مورد سیاست هرگز من فعالیت خاصی نکردم

بهداد گفت: همیشه می خواستم یک هنرمند باشم و به اندازه کافی همین هنرمند بودن می تواند جرم باشد و به زیبایی سالاری اضافه کنه و بر علیه زشت سالاری  یک فعالیت خوب باشد و نقدی بر جامعه باشد و به اندازه کافی این موضوع کافی است و سیاست دمده است و در مورد سیاست هرگز فعالیت خاصی نکردم و در حد رای دادن و شنیدن اخبار بوده و چیزی که جایگزین این ترس از سیاست کردم هر آنچه بیشتر دانستن در مورد سینما و تئاتر و هنر بوده است.

وی در مورد آشنایی با فیلم و سینما گفت: من همیشه علاقه مند به فیلم بودم و از چهار سالگی من را به سینما می بردند و از سینمای هند سنگان و سورج را میدیدم، در نیشابور سینما وجود نداشت و ما برای اینکه کانون خنواده را گرم نگه داریم ویدئو های بتاماکس لای پارچه میپیچیدیم و فیلم را یواشکی میگرفتیم و خونه همدیگه فیلم می دیدیم.

سوال بعدی………….

بهداد در مورد «اصلاحات» و سعید حجاریان، توسعه سیاسی گفت : سوال بعدی.

سمندریان خیلی به من علاقه و لطف داشت

بازیگر سینما با اشاره به حضورش در تهران گفت: وقتی که به تهران آمدم با فضای عجیبی مواجه شدم دختر ها و پسرانی که همه باهوش و فضای زنده عجیبی بود.

بهداد در مورد مرحوم حمید سمندریان گفت: برای اولین بار ایشان را در پیاده روی خیابان انقلاب دیدم و بعدها در مدرسه ایشان ثبت نام کردم و در دانشگاه هم شاگردشان بودم و بیشترین تاثیر و آموزه های بازیگری را از استاد سمندیان گرفتم و مثل پدر من بودند و خیلی به من لطف و علاقه داشتند.

وی در مورد فیلم آخر بازی گفت: سال 77 یا 78 بود که از سوی رامبد جوان به آقای اسعدیان معرفی شدم و این اولین ورود من به سینما بود و فیلم هم شکست خورد  و ورود من به سینما ویک مرحله جدید برای من بود.

ماجرای فیلم نیمه تمام ناصر تقوایی از زبان حامد بهداد/ چه کسی مقصر بود؟

بهدا در ادامه گفتگو در برنامه 35  در مورد فیلم نیمه تمام ناصر تقوایی به نام چای تلخ، گفت: از طریق خانم ناهید تقوایی که دوست مادر من بودند با آقای ناصر تقوایی آشنا شدم و به آبادان رفتیم و من از آقای تقوایی خیلی در سینما تمرین آموختم که البته باید به شدت درکش کنی و باید بفهمیش و همه چیز را باید تمرین کرد و به خاطر وسواسهای آقای تقوایی در چای تلخ دچار کلافگی می شدم، ولی بعدا فهمیدم تمرین کردن یعنی چی.

بهداد با اشاره به دلایل توقف این فیلم اظهار داشت: کاش چای تلخ ساخته می شود و آن را می دیدم سندی از استادی ناصر تقوایی است، ولی عدم همکاری سعید حاجی میری با تقوایی و تحمل نکردن یک استاد هنرمند و اینکه حاضر نشد از حق خودش بگذرد تا این سند ساخته شود، سعید حاجی میری حاضر نشد از وزارت ارشاد، سپاه، ارتش کمک بگیرد تا این فیلم ساخته شود.

فیلم «بوتیک» زندگی من را عوض کرد/ بعد از فیلم «آخر بازی» 2 سال بیکار بودم

وی در مورد بازی در فیلم بوتیک گفت: فیلم دوم من بود بعد از فیلم «آخر بازی» 2 سال بیکار بودم تا با حمید نعمت الله از طریق مرحوم افشین اردشیر راد در دفتر هدایت فیلم آشنا شدم  و در بوتیک بازی کردم، از بوتیک به بعد برای من توفیق رقم زده شد و زندگی من عوض شد و نقش های مختلفی گرفتم و کار کردم و دیدم همه چیز داره اندازه استعداد من می شود و بعد از این فیلم توانستن استعدادم را نشان بدهم.

بازیگر فیلم کافه ستاره در خصوص این فیلم گفت: جزو فیلم های خوب من بود و با سامان مقدم از طریق مرحوم اردشیر راد آشنا شدم و این فیلم جزو فیلم های خوب من است.

حامد بهداد در مورد بازی در فیلم «روز سوم» گفت: این فیلم خوب و بازی خوبم محسوب می شود و فکر میکردم این جنجالی که در دوران جوانی راه می اندازند که من خوبم و بهترینم با روز سوم توانستم به ادعایی که دارم ادای دین کنم و از این نقش لذت بردم و اقبال عمومی که شامل من و نقشم شد خیلی خوشحال شدم و می بینم که چقدر با تبحر این کار را انجام دادم.

بازیگر سینما در مورد هنر موسیقی گفت: این موضوع مجاور شغل ما است و در تئاتر همدم من بود و علاقه مندی من به موسیقی هایی که در کودکی شنیدم و همیشه علاقه ام به ساز زدن و خواندن همراه بوده.

به گزارش فیلم نت نیوز، برنامه 35 با اجرای فریدون جیرانی هر شب از سامانه فیلم نت بخش می شود.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *