همراه با فیلم‌های اکران نوروزی 97

«فیلشاه» داستان شادفیل دست و پاچلفتی + عکس و تیزر

«فیلشاه» داستان شادفیل دست و پاچلفتی + عکس و تیزر
«فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان که به عنوان تنها انیمیشن حاضر در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر با دیگر فیلم‌های سینمایی رقابت کرد، نوروز امسال هم در کنار شش فیلم سینمایی دیگر در سینماها در حال اکران است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلشاه به تهیه‌کنندگی حامد جعفری و کارگردانی هادی محمدیان، انیمیشنی پرکاراکتر است که در تولید آن تیمی ۱۵۰ نفره مشارکت داشته‌اند. بیش از ۵۰ انیماتور در این گروه مسئولیت متحرک سازی انیمیشن «فیلشاه» را برعهده داشته‌اند. یکی از چالش‌های اصلی این تیم بزرگ، متحرک‌سازی حیوانات چهارپا و دوپا پرتعدادی است که در این انیمیشن حضور دارند و از این لحاظ اثری شاخص در سینمای انیمیشن ایران محسوب می‌شود.

افتتاحیه انیمیشن فیلشاه

برای تولید «فیلشاه» بیش از ۲۰ نرم افزار گرافیکی مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر آن بخش قابل توجهی از پایپ لاین تولید انیمیشن در گروه «هنرپویا» توسط برنامه‌ نویسان ایرانی بومی شده که کمک بسزایی در کاهش زمان و هزینه تولید انیمیشن های سینمایی این کمپانی کرده است.

«فیلشاه» دومین انیمیشن سینمایی گروه هنرپویا است که با نگاه ویژه به مخاطب کودکان و نوجوانان به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری تولید شده است.

دو قدم تا سیمرغ انیمیشن فیلشاه

این گروه در اولین اقدام مشترک انیمیشن سینمایی شاهزاده روم را در سال ۱۳۹۴ در سینماهای کشور عرضه کرد و توانست با فروش پنج میلیارد تومانی، عنوان سومین فیلم پربیننده سال ۹۴ را از آن خود سازد.

عوامل انیمیشن سینمایی «فیلشاه» که فرم حضور در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده بودند، به منظور تولید باکیفیت این محصول از شرکت در این دوره از جشنواره انصراف دادند. «فیلشاه» امسال در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ حضور داشت.

افتتاحیه انیمیشن فیلشاه

انیمیشن سینمایی فیلشاه  محصول جدید گروه هنر پویا است که با سرمایه‌گذاری گروه هنر پویا به عنوان یک کمپانی کاملا خصوصی، بنیاد سینمایی فارابی و موسسه تصویر شهر در حال تولید است.

در توضیحات اولیه این انیمیشن آمده است: «در جنگلی در آفریقا رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه شادفیل بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می ‌شود… .»

پوستر فیلشاه

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *