اعتراض نیکی کریمی به مجوز نگرفتن کتابش

اعتراض نیکی کریمی به مجوز نگرفتن کتابش
کتاب فیلنامه های نیکی کریمی اجازه ی انتشار دریافت نکرد، به همین خاطر او اعتراضش به این موضوع را از طریق انتشار یادداشتی اعلام کرد.

به گزارش فیلم نت، این روزها فیلم شیفت شب به کارگردانی نیکی کریمی روی پرده ی سینماها ست و اتفاقا فروش خوبی را هم به دست آورده است.کریمی در جریان اکران فیلم تازه اش،از انتشار کتاب فیلمنامه های آثار سینمایی اش همزمان با این فیلم خبر داد. اما با چاپ نشدن این کتاب یادداشتی را خطاب به مردم در رسانه ها منتشر کرده است :

تجربه فیلمنامه نویسی و فیلمسازی برای زنی که نمی خواهد فقط بازیگر بماند، البته که آسان نیست ولی آن نوشته به لطف خدای پاک، به فیلم «یک شب» مبدل شد که در بیش از ۸۰ جشنواره مشهور جهانی به نمایش در آمد و دنیا فهمید زن ایرانی، حرف هایی برای شنیده شدن دارد، ولی درد اینجاست که مسئولان وقت سینمایی ایران، این فیلم را برای ۱۰ سال توقیف نگه داشتند! همان سال هایی که کمدی های نازل، مجوزهای راحت می گرفتند که مردم از سینما نا امید و ناامیدتر بشوند، اولین فرزند سینمایی مستقل من، در پستوها خاک می خورد و بماند هزینه های روی دست و…چندی پیش به سنت فیلمسازان دنیا که قصد انتشار فیلمنامه هایم را داشتم، فیلمنامه «یک شب» نیز اجازه نشر نگرفت! طنز تلخ اینست که فیلم بلاخره سال پیش پروانه نمایش گرفت و در گروه خوب «هنر و تجربه» اکران شد و بعد هم وارد شبکه خانگی شد.

در انتها هم به این موضوع اشاره می کند که فیلم هایی چون «سوت پایان»،«چند روز بعد» و «شیفت شب» را در راستای دردهای کمتر دیده شده به مردم تقدیم کرده و امیدوار است،مردم او را به عنوان فرزند این سرزمین در جایگاه بازیگر،  کارگردان و  نویسنده بپذیرند و همچنین توجه بیشتر مسئولان به زنان را خواستار شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *