بعد از جلسه 4 ساعته؛

اطلاعیه خانه سینما درباره توهین نشریه یالثارات منتشر شد/ مراجع ذیربط اقدام کنند

اطلاعیه خانه سینما درباره توهین نشریه یالثارات منتشر شد/ مراجع ذیربط اقدام کنند
خانه سينما سرانجام بعد از جلسه طولانى صبح امروز اولين موضع گيرى را درباره اتفاقات رخداده درخصوص جشن حافظ و توهین یک نشریه به بازیگران سینما را اعلام کرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، خانه سینما سرانجام بعد از جلسه اى طولانى صبح امروز اولین موضع گیرى را درباره اتفاقات رخداده در خصوص جشن حافظ و توهین یک نشریه به بازیگران سینما به شرح زیر اعلام کرد.

«سینمای ایران حلقه قدرتمند پیوند جامعه ایرانی و نظام فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.
تضعیف و آسیب به این حلقه قدرتمند، سیاستی است که به تسخیر فضای دیداری و شنیداری کشور توسط بیگانگان منجر می‌شود.
اقدام ضد اخلاقی، غیر شرعی و مزورانه نشریه موسوم به یالثارات در انتساب رکیک‌ترین فحاشی، متضمن حد شرعی قذف، بخشی از راهبرد کاهش قدرت این حلقه در عرصه ملی و جهانی است. این امر برای جدایی جامعه هنری از حاکمیت و از پشتیبانی مردمی سینما است.
خانه سینما انتظار دارد مراجع ذیربط نظارتی و قضایی کشور بر اساس رسالت قانونی خویش مبنی بر پیگیری عام تخلفات و مجازات عاملین «پخش مطالب غیر واقع» و «اقدام خلاف عفت عمومی» به این بی‌حرمتی، آن هم در انظار عمومی پاسخی تأدیب کننده به عاملان و آرامش‌بخش به افکار عمومی ارائه دهند.
خانه سینما خود را مکلف به حمایت‌های همه جانبه از کسانی می‌داند که مورد هتک حرمت قرار گرفته‌اند و از حمایت‌های همه جانبه اندیشمندان، سیاستمداران، هنرمندان و دلسوزان عرصه فرهنگ سپاسگزاری می‌کند و دست همه آنان را که خواهان رشد و اعتلای فرهنگ ایرانی- اسلامی هستند می فشارد.»

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *