شورای تامین مالی اروپا اعلام کرد

حمایت مالی اروپا از اصغر فرهادی

حمایت مالی اروپا از اصغر فرهادی
شورای مالی اروپا با اختصاص بودجه‌ای از ۲۷ فیلم سینمایی از جمله جدیدترین اثر اصغر فرهادی حمایت می‌کند.

فیلم‌نت نیوز، Eurimages یا شورای تامین مالی اروپا اعلام کرد که برای تولید مشترک، پخش و نمایش سینمای اروپا با اختصاص هفت میلیون و ۱۰۴ هزار و ۴۳۰ یورو از ۲۷ فیلم (شامل فیلم‌های مستند و انیمیشن) حمایت خواهد کرد.

شورای تامین مالی اروپا این پروژه‌ها را در صد و چهل و هفتمین نشست خود که از ۱۹ تا ۲۳ ژوئن برگزار شد انتخاب کرد.

یکی از مهم‌ترین فیلم‌های این پروژه، فیلم اسپانیایی زبان بدون نام اصغر فرهادی است. این فیلم با بازی خاویر باردم، پنه لوپه کروز و ریکاردو دارین نیمه‌های آگوست در مادرید فیلمبرداری خواهد شد و محصول مشترک سه کشور فرانسه، اسپانیا و ایتالیا است. پیش از این اصغر فرهادی گفته بود که قصد داشته این فیلم را قبل از فروشنده کارگردانی کند اما بعد از ساخت فیلم گذشته تصمیم گرفته فیلمی در ایران بسازد. گرچه قرار بود فیلمبرداری این فیلم سینمایی در پاییز آغاز شود اما این کار تا تابستان امسال به تعویق افتاد. پدرو آلمادوار و برادرش آگوستین با کمپانی مادریدی ال دسئو و نیز کمپانی ممنتو کار تهیه‌ی این فیلم را برعهده دارند. فرهادی تا کنون جزییاتی از فیلمش را بازگو نکرده است اما این فیلم نیز مانند باقی کارهای این فیلم‌ساز مضمونی خانوادگی و اجتماعی دارد.

فرهادی امسال جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان را برای فیلم فروشنده از آن خود کرد.

۳۱ درصد از این پروژه‌ی مالی ( دو میلیون و ۶۴۹ هزار و ۱۳۵ یورو) به فیلم‌هایی اختصاص خواهد داده شد که کارگردانان زن آنها را ساخته باشند.

منبع: Screendaily

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *