استقبال تماشاگران از مستند ایرانی « والدراما » در برلیناله 2016

استقبال تماشاگران از مستند ایرانی « والدراما » در برلیناله 2016
فیلم « والدراما » ساخته عباس امینی در بخش نوجوانان برلیناله در خانه فرهنگ‌های جهان به نمایش درآمد و با استقبال شدید تماشاگران روبه‌رو شد. این فیلم در بخش رقابتی "فیلم‌های نخستین" نیز حضور دارد و یکی از مدعیان به حساب می‌آید.

به گزارش فیلم نت نیوز، هر ساله در برلیناله جایزه‌ای به مبلغ ۵۰ هزار یورو به بهترین “فیلم نخستین” تعلق می‌گیرد این جایزه مشترکاً به کارگردان و تهیه‌کننده فیلم برتر اهدا می‌شود و مبلغ آن نیز میان این دو تقسیم می‌شود.

هیات داوران سه نفره‌ای نیز مسئول انتخاب فیلم برتر است. “فیلم نخستین” به فیلم‌هایی در والدراما گفته می‌شود که اولین کار کارگردان به شمار می‌آیند. این فیلم‌ها از بخش‌های گوناگون جشنواره دست‌چین شده و در کنار هم مجموعه‌ی ویژه‌ای را تشکیل می‌دهد.

در امسال نیز ۱۸ فیلم از بخش‌های رقابت‌ها، چشم‌انداز (پانوراما)، مجمع (فروم)، چشم‌انداز فیلم آلمان و بخش کودکان و نوجوانان با یکدیگر بر سر این جایزه رقابت می‌کنند.

فیلم « والدراما »، ساخته عباس امینی از ایران یکی از فیلم‌های این مجموعه است. مجید برزگر نیز تهیه‌کننده‌ی این فیلم است.

عنوان فیلم از نام فوتبالیست معروف کلمبیایی، “کارلوس والدرما” برگرفته شده است. این فیلم درباره جوانی از آبادان است که به خاطر موهای فر و بلند خود شباهت به “کارلوس والدراما” دارد و به این نام نیز خوانده می‌شود. او که دارای هیچ برگه‌ی شناسایی نیست، آبادان را به مقصد تهران ترک می‌کند و بتدریج هویت خود در آنجا می‌یابد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *