امین حیایی در برنامه 35 از تلخی و شیرینی های زندگی اش می گوید:

ازدواج اولم در 23 سالگی بود و یک سال هم طول نکشید/ خانواده آن خواننده به من اعتراض کردند+آنونس

ازدواج اولم در 23 سالگی بود و یک سال هم طول نکشید/ خانواده آن خواننده به من اعتراض کردند+آنونس
مهمان این هفته برنامه 35 امین حیایی است و به همراه فریدون جیرانی از زوایای مختلف زندگی هنری و حتی زندگی شخصی اش صحبت کرده است.

به گزارش خبرنگار فیلم نت نیوز، امین حیایى این هفته روبروى فریدون جیرانى نشسته تا از ناگفته هاى این سال هایش بگوید.
حیایى در این برنامه از ورودش به سینما، روزهاى پر کارى اش ، دوران درخشش و البته زندگى کارى مشکلاتى که در زندگى اش پشت سر گذاشته صحبت کرده است .
حیایى حتى در این برنامه در مورد اتفاقاتى که باعث طلاق و ازدواج دوباره اش شد هم صحبت کرده است.

بخشهایی از گفتگوی فریدون جیرانی با امین حیایی :

 • امین حیایی در مورد اولین فیلمی که قرار بود در آن نقش اول داشته باشد، گفت : اولین فیلم که قرار بود نقش اول داشته باشم فیلم قرمز بود ، اما ….
 • به اعتقاد امین حیایی اولین کاری که باعث بیشتر دیده شدن او شد سریال آپارتمان بود.
 • امین حیایی اشاره میکند که از بچگی خیلی عشق سینما نبوده اما عاشق شخصیتهای قهرمان داخل فیلمها بوده است
 • امین حیایی از شیطنتهای کودکی اش گفت و به اینکه چطور نمایش سیاه بازی به راه می انداخته است
 • در سن 23 سالگی برای بار اول ازدواج میکند اما ازدواج اولش بنا به دلایلی دوام نمی آورد …..
 • خیلی ها می‌گویند با شریفی نیا کار نکن اما…
 • بهرام رادان دوست دوران شباب است. همان موقع که هنوز وارد سینما هم نشده بود، بهش گفتم تیپ تو خوراک سینماست.
 • چه کلینتون رییس جمهور شود چه ترامپ، هر دو از بالا دستور می گیرند.
 • فوت خواهرم دریچه ای بود برای ورود به سینما؛ سومین روز درگذشت خواهرم بود که….
 • امین حیایی گفت :  اولین فیلم سینمایی من «دو همسفر بود» که به موقع اکران نشد و باگذشت یک سال از ساخت آن به نمایش درآمد. من بعد از «دو همسفر»، فیلم «دو روی سکه» را کار کردم و به عنوان اولین فیلم من به نمایش درآمد. به همین دلیل آقای فرحبخش به همه می‌گوید «امین را من به سینما آوردم» و من هم می‌گویم ایشان درست می‌گویند، چون فیلم قبلی من اکران نشد. اما زحمت اصلی (ورود من به سینما) را خانم ثریا قاسمی کشیدند.
 • امین حیایی از تجربه ی همکاری با ده نمکی گفت : در فیلمنامه «اخراجی‌ها» شخصیتی که من بازی کردم، قرار بود از ابتدا همراه مجید سوزوکی و سایر بچه محل‌ها باشد. در فیلمنامه اولیه، بیژن قرار بود پشت ترک مجید سوزوکی بنشیند و به همراه او، قالپاق ماشین‌ها را بدزدد. ولی با پیشنهادی که من به آقای ده نمکی دادم، قرار شد که این شخصیت از اواسط داستان و از کفش دزدی در مسجد وارد شود و هیچکدام یک از هم محلی‌های مجید هم سوزوکی ندانند که او دزد است و تنها تماشاگر متوجه این موضوع باشد تا من بتوانم جیب آنها را هم بزنم، چون به نظر من نمک داستان این‌گونه خیلی بیشتر شد. آقای ده نمکی هم خیلی از این پیشنهاد خوششان آمد و موافقت خود را با این موضوع اعلام کردند. گریم شخصیت را هم من و ایمان امیدواری انجام دادیم و به قول معروف دو نفره گریم شخصیت را درآوردیم. اتفاقا لباس‌ها را هم خودم انتخاب کردم و طریقه راه رفتن شخصیت هم به دست خودم خلق شد. آقای ده نمکی در قسمت مسجد به ما گفت:« ببینم خودتان دیالوگ ها را چگونه در می‌آورید» و به همین دلیل با کامبیز (دیرباز) نشستیم و مشورت کردیم و به او گفتم که مثلا شما در صف ایستاده‌اید و من نمی دانم این صف اعزام به جبهه است و فکر می‌کنم قرار است این‌جا چیزی بدهند. در ادامه من از تو می‌پرسم که «داداش این‌جا چی میدن؟» توام می‌گویی «کمپوت میدن». بعد من باز می‌گویم که «آن والور را هم می‌دهند؟» و تو می‌گویی «اگر بچه خوبی باشی تلویزیون هم می‌دهند» و در پایان می‌گویم: «پس داداش دستت درد نکنه اسم ما را هم بنویس!». همین‌ گفته‌ها به دیالوگ‌های ما در فیلم تبدیل شد و آقای ده‌نمکی هم از این دیالوگ‌ها خیلی خوششان آمد. حتی اسم بیژن مرتضوی را هم از خودم درآوردم. اتفاقا یک روز خانواده آقای مرتضوی را در فرودگاه دیدم و آنها با ناراحتی به من گفتند که درست بود، اسم آقای مرتضوی بر روی یک دزد گذاشته شود؟  من هم در جواب گفتم راستش را بخواهید این اسم آنقدر بداهه بود که من اصلا نمی‌دانستم چه خواهد شد. نقش روبروی من پرسید: «اسمت چیست؟» من هم گفتم «بیژن!» بعد گفت: «فامیلیت؟» گفتم:« مرتضوی!» و چون بعد از این‌که همه به این اسم خندیدند ، آقای ده‌نمکی هم گفتند چون این نام از مخاطب خنده می‌گیرد پس خوب است و دیگر آن را از فیلم حذف نکردند و این نام بر روی شخصیت من ماندگار شد.

میتوانید این گفتگوی جذاب و دیدنی را در سامانه فیلم نت به صوت رایگان تماشا کنید :

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *