سید ضیا هاشمی در برنامه سینما معیار مطرح کرد:

دیگر اجازه پخش مسابقات فوتبال در سینماها را نمی‌دهم

دیگر اجازه پخش مسابقات فوتبال در سینماها را نمی‌دهم
سید ضیا هاشمی در برنامه این هفته «سینما معیار» رادیو گفتگو در خصوص آخرین وضعیت پرداخت پول تهیه‌کنندگان توسط سینماداران و پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا در سینماها گفت: تا جایی که بتوانم به عنوان دبیر کمیته انضباطی مانع پخش مسابقات فوتبال در سینماها خواهم شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سید ضیا هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان، عضو هیات رئیسه شورایعالی تهیه‌کنندگان و دبیر کمیته انضباطی در برنامه این هفته «سینما معیار» که از رادیو گفتگو پخش شد در خصوص آخرین وضعیت پرداخت پول تهیه‌کنندگان توسط سینماداران و پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا در سینماها گفت: «تا جایی که بتوانم به عنوان دبیر کمیته انضباطی مانع پخش مسابقات فوتبال در سینماها خواهم شد، زیرا اگر پخش فوتبال در سینماها بخواهد روال بشود و به همین صورت پیش برود سینما تبدیل به مکانی برای نمایش مسابقات فوتبال خواهد شد. فوتبال لیگ‌ها و مسابقات متعددی دارد که برای فوتبال دوستان که تعدادشان هم کم نیست، مهم است. این روند به نمایش فیلم‌ها و فروش آنها آسیب می‌زند. باید جلوی این روند بایستیم تا سینما آسیب نبیند.»

او ادامه داد: «متاسفانه حلقه‌ای از سینماداران که با پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان همدست هستند از آشفتگی موجود در صنف سوء استفاده کرده و هنوز پول تهیه‌کنندگان را بابت پخش بازی‌های جام جهانی پرداخت نکرده‌اند.»

این تهیه‌کننده سینما درباره عملکرد محمدمهدی حیدریان در دوران ریاست سازمان سینمایی نیز گفت: «آقای مهندس حیدریان در مدت زمان کوتاه حضورش در ریاست سازمان سینمایی کمک‌های زیادی در خصوص ادغام صنوف و رفع انحصارگرایی در سینما انجام داد که در حال حاضر همه زیرساخت‌های آن آماده شده و امیدوارم آقای دکتر انتظامی بتواند مسیر ایشان را ادامه دهد.»

او در ادامه درباره ابقای انتظامی در سازمان سینمایی گفت: «به نظرم جشنواره فیلم فجر و اکران نوروز ۹۸ سرنوشت دکتر انتظامی در سازمان سینمایی را مشخص می‌کند.»

فساد سینما را گرفته و مافیا سینما را قبضه کرده است

رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در خصوص شرایط حاکم در سینما گفت: «متاسفم که باید بگویم فساد سینما را گرفته و مافیا سینما را قبضه کرده است، ناگهان ۴۰ میلیارد برای چند فیلم سرمایه‌گذاری می‌کنند و این حجم پول برای صنعت سینمای ما که صنعت کوچکی‌ست رقم خطرناکی است.»

او افزود: «هر چند همه می‌دانیم این اعداد و ارقام در مقایسه با حجم تخلفات مالی در دیگر سطوح رقم ناچیزی است، همین آقای سلطان سکه که من شک دارم ایشان را اعدام کرده باشند، تخلفاتش معادل ۴ سال بودجه سینمایی کشور است! و من مقصر اصلی را در این شرایط سیستم اطلاعاتی کشور می‌دانم. سیستم اطلاعاتی کشور خواب است! و نه تنها خودش این مسائل را رصد نمی‌کند که حتی سراغ من به عنوان عضو سندیکا نمی‌آید که منبع این پول‌ها را دنبال کند.»

هاشمی در ادامه افزود: «متاسفانه بخش سالم سینمای ایران در حال کوچک شدن است و تعداد تومورهای سرطانی آن در حال افزایش است و امیدوارم بدون نیاز به شیمی درمانی این تومورها قابل جراحی باشند.»

او ادامه داد: «به نظر من راه نجات سینمای ایران در یکپارچگی صنف تهیه‌کنندگان است و هر فردی که با این مساله مخالفت کند به دنبال منافع شخصی است. هیچ عقل سلیمی با یکپارچگی صنف مخالفت نمی‌کند. متاسفانه برخی منفعت‌طلبان در این حوزه به چیزی جز تصاحب صددرصد گردش مالی سینما رضایت نمی‌دهند.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *