دومین فیلم بهروز شعیبی یک ماه پس از آغاز اکران در ایران، در کانادا اکران شد

«سیانور» دو میلیاردی می‌شود

«سیانور» دو میلیاردی می‌شود
در روزهای آخر هفته‌ی گذشته فروش فیلم «نیمه‌شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان یک میلیاردی شد،«نفس» نرگس آبیار در 9 روز اکران 360 میلیون فروخت و «فروشنده» راهی سینماهای هنر و تجربه و آزاد شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ طبق آخرین آمارها از فروش فیلم‌های روی پرده در سینماهای کشور، فروش فیلم«فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی مبلغ ۱۵میلیارد و 400 میلیون تومان است. این فیلم با وجود پایان 10 هفته مهلت قانونی اکران همچنان در ۹ سینمای پایتخت از جمله پردیس‌های سینمایی آزادی، ملت، زندگی و اریکه ایرانیان به صورت تک‌سانس و ۳۵ سینمای شهرستان‌ها در حال اکران است. فیلم تحسین‌شده‌ی اصغر فرهادی در یازدهمین هفته‌ی اکران حدود 441 میلیون تومان فروش هفتگی داشته است.

هفتمین ساخته‌ی اصغر فرهادی همچنین اکران بین‌المللی خود را با نمایش در 300 سالن سینما در فرانسه آغاز کرده و قرار است از 27 ژانویه‌ی 2017 با رده‌بندی سنی بالای 13 سال در سینماهای آمریکا به نمایش در آید. «فروشنده» که پخش جهانی آن بر عهده‌ی کمپانی ممنتو است در بسیاری کشورهای دیگر جهان از جمله سوییس، ایتالیا، ژاپن، اسپانیا، هند و روسیه  هم اکران خواهد شد.

فیلم «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی در حال حاضر ۶۴ سینما در کل کشور در اختیار دارد و در هفته‌ی گذشته مبلغ 362 میلیون تومان فروش داشته است. به این ترتیب مجموع فروش این فیلم در آخرین آمار رسمی اعلام‌ شده با گذشت 30 روز از اکران به بیش از یک میلیارد و 880 میلیون تومان رسیده و به زودی از مرز 2 میلیارد تومان عبور خواهد کرد.اکران بین‌المللی «سیانور» نیز از ۲۶ آبان با نمایش این فیلم در سالن ون‌سیتی شهر ونکوور آغاز شده و قرار است در شهرهای دیگر کانادا نیز روی پرده برود. اکران خارج از کشور «سیانور» برعهده‌ی شرکت آریا پرسیس و انجمن فیلم‌های ایرانی ونکوور است.

فیلم تازه اکران‌شده‌ی «نفس» سومین ساخته‌ی سینمایی نرگس آبیار در 9 روز اکران خود فروش کلی بالغ بر 360 میلیون تومان داشته است. «نفس» در حال حاضر  تعداد 31 سینما در کل کشور در اختیار دارد. همچنین مجموع فروش فیلم «متولد ۶۵» به کارگردانی مجید توکلی در تهران و شهرستان‌ها ۶۲۰ میلیون تومان اعلام شده است. «متولد 65» 23 روز است که روی پرده‌ی سینماهای کشور است و در حال حاضر ۲۷ سالن سینما را برای نمایش در اختیار دارد.

فروش فیلم «نیمه‌شب اتفاق افتاد»ساخته‌ی تینا پاکروان با نمایش در ۵۸ سینمای کشور در مدت 1 ماه اکران از مرز یک میلیارد گذشته و به رقم فروش یک میلیارد و ۳۰ میلیونتومان رسیده است. دومین فیلم سینمایی تینا پاکروان در مقام کارگردان در هفته‌ی گذشته فروشی بالغ از 172 میلیون تومان داشته است.

«خشکسالی و دروغ» به کارگردانی پدرام علیزاده، دیگر فیلم در حال اکران در حال حاضر در ۱۸ سینمای تهران و ۳۴ سینما در شهرستان‌ها نمایش داده می‌شود و تاکنون به مجموع فروشی بالغ بر دو میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان رسیده است.

فروش فیلم  «یتیم‌خانه‌ی ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی نیز با گذشت سه هفته‌ از آغاز اکران و با در اختیار داشتن ۲۴ سالن سینما در کل کشور تاکنون به رقم فروش ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است.این فیلم در هفته‌ی گذشته مبلغ 93 میلیون تومان فروش داشته است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *