در پی اظهارات محسن امیریوسفی

توضیحات جشنواره‌ جهانی فجر درباره‌ «آشغال‌های دوست‌داشتنی»

توضیحات جشنواره‌ جهانی فجر درباره‌ «آشغال‌های دوست‌داشتنی»
روابط عمومی جشنواره‌ جهانی فجر در پی انتشار اظهارات محسن امیر یوسفی مبنی بر رد شدن فیلم «آشغالهای دوست داشتنی» از این رویداد توضیحاتی داد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در متن این توضیحات که در پی اظهارات محسن امیر یوسفی ارایه شده آمده است: «۱. جشنواره جهانی فجر همچون سایر جشنواره‌های بین‌المللی بلافاصله پس از تعیین تکلیف فیلمی که درخواست شرکت در جشنواره را داده است، ایمیلی به درخواست کننده ارسال می‌کند و ضمن تشکر از درخواست او، نتیجه رد یا قبول درخواست را به اطلاع او می‌رساند.

۲. محتوای این ایمیل، برای همه متقاضیان مشترک است و متن اختصاصی برای هیچ کس تنظیم و ارسال نشده و نمی‌شود.

۳.  طبق خبر منتشر شده گویا جناب امیریوسفی ایمیلی با این مضمون دریافت کرده‌اند که فیلم شما فاقد کیفیت بوده یا در زمره فیلم‌های باکیفیت قرار ندارد. طبیعی است که چنین مفهومی در ایمیل ارسالی وجود ندارد و جشنواره جهانی کمال احترام را برای همه فیلمسازان و فیلمساز خوب کشورمان آقای امیریوسفی قائل است.

۴. طبق آیین نامه جشنواره جهانی فجر، هر فیلم تنها یک بار می‌تواند درخواست حضور در جشنواره را داشته باشد و فیلم آقای امیریوسفی سال گذشته نیز فرم درخواست را پر کرده بود.

۵. متن کامل ایمیل ارسالی برای کلیه متقاضیان شرکت در یکی از بخش‌های جشنواره که به هر دلیل درخواستشان پذیرفته نشده، عینا به قرار زیر است:

«جناب آقای/ سرکار خانم….

با سپاس از ثبت و ارسال اثرتان در سی‌وششمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر، به اطلاع میرسانیم در این دوره افتخار دریافت تعداد زیادی فیلم با کیفیت بالا را داشتیم. علاقه مند بودیم امکان نمایش تمامی این آثار ارزشمند فراهم می شد.

متأسفانه فیلم شما برای نمایش در این دوره جشنواره انتخاب نشده است. با این حال تلاش‌تان را قدر دانسته و بی صبرانه در انتظار آثار دیگر شما در دوره های آتی جشنواره خواهیم ماند.
با سپاس
دبیرخانه جشنواره جهانی فیلم فجر.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *