به بهانه توزیع بریکینگ بد در شبکه نمایش خانگی:

هایزنبرگ واقعی تا دو آتیشه‌ ترین هوادار بریکینگ بد

هایزنبرگ واقعی تا دو آتیشه‌ ترین هوادار بریکینگ بد
سریال بریکینگ بد یکی از جذاب ترین سریال هایی است که تولید شده، این سریال حاشیه ها و نکات جالبی دارد از دوآتیشه‌ترین هوادار بریکینگ بد تا هایزنبرگی که واقعی است.

به گزارش فیلم نت، اگر حوصله تان سر رفته و احساس خستگی و ملال می کنید از همین امروز تماشای بریکینگ بد را آغاز کنید تا ببینید چطور هیجان به زندگی تان بر می گردد.
داستان جذاب این فیلم درباره یک معلم شیمی به نام والتر وایت است که شیف دوم کاری‌اش در یک کارواش می‌گذرد و در میانه زندگی سختش و در پنجاه سالگی می فهمد که سرطان ریه دارد و قابل جراحی و مداوا نیز نیست و مرگش نزدیک است.
والتر به گفته پزشک که تنها 2 سال زمان دارد، والتر به سرعت با بیماری اش کنار می‌آید و با هوش و درایت سراغ راهی برای تأمین خانواده‌اش می‌رود که هیچ‌ پشتوانه‌های مالی نداشته و احتمالاً پس از مرگش، روزگار بسیار سختی را‌ خواهد گذراند. او می‌داند که با حقوق معلمی قطعاً نمی‌تواند پس اندازی برای خانواده داشته باشد و از مسیر کم دردسر هیچ‌گاه به مقصدی که باید خیلی زود‌تر از پیش بینی‌هایش برسد، نخواهد رسید و به همین دلیل به سرعت تصمیم می‌گیرد مسیر دشوار و پرخطر اما پولسازی را در پیش بگیرد و اقدام به تولید مواد مخدر صنعتی و مشخصاً شیشه کند که اتفاقاً چون به علم شیمی تسلط دارد، بهترین کیفیت این مخدر صنعتی را تولید می‌کند و در این راه با یکی از شاگردهای سابقش که مصرف کننده و توزیع کننده خرد شیشه است همراه می‌شود.
در قسمت نخست این سریال، این دو تولیدکننده در آشپزخانه شان که یک کاروان است، اولین مواد مخدر خود را تولید می‌کنند. جوان توزیع کننده برای یافتن خریدار به یکی از فروشندگان مراجعه می‌کند اما از آنجا که آنها تصور می‌کنند او آنها را به پلیس لو داده، او و معلم شیمی را تا پای مرگ پیش می برند. در ادامه معلم شیمی با گاز فسفر، هر 2 قاچاقچی را مسموم می‌کند که یکی می میرد و دیگری زنده می‌ماند. در قسمت های دوم و سوم، این دو تصمیم می گیرند که قاچاقچی دوم را نیز در خانه همکار جوانِ معلم شیمی بکشند و سپس جسد هر دو را در اسید حل کنند. با شیر یا خط، یکی مسئول کشتن نفر دوم می‌شود و دیگری مسئول حل کردن اجساد در اسید!به سرعت درآمدش به رقم‌های نجومی می‌رسد. داستان اما پیچیده‌تر از آن است که با این خلاصه بتوان فهمید و آنچه گفته شده، تنها برای قیمت نخست است و جهت آشنایی با این سریال دیدنی و جذاب، باید تک تک قسمتها را دید تا ببینیم با چه سریال بی نظیر و شگفت آوری مواجه هستیم.
بریکینگ بد” سریالی آمریکایی است که از سال 2008 تا 2013 از شبکۀ AMC پخش می‌شد. “وینس گلیگان” کارگردان این سریال بود و “برایان کرانستون” نقش اصلی این سریال را ایفا می‌کرد. این سریال نقدهای بسیار خوبی دریافت کرد و در حال حاضر بسیاری آن را یکی از بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون می‌دانند.

196986_313

هایزنبرگ واقعی است
نام مستعار “هایزنبرگ” که والتر وایت برای خود انتخاب می‌کند، به وارنر هایزنبرگ یکی از مهمترین فیزیکدانان قرن بیستم باز می‌گردد. او به خاطر نقشش در پیشبرد نظریۀ مکانیک کوانتوم، برندۀ نوبل فیزیک شد.
بسیاری از بازیگران سریال کمدین هستند
وینس گیلیگان، کارگردان بریکینگ بد، به تازگی در مورد رویکردش در رابطه با انتخاب بازیگر گفته است که “اگر بتوانید کمدی را بازی کنید، مطمئناً توانایی اجرای درام را هم خواهید داشت. اما برعکسش لزوماً صادق نیست.” در نتیجه، بریکینگ بد پر است از مردان بامزه. از جملۀ کمدین‌های حاضر در فیلم می‌توان به به باب اودنکرک (ساول)، بیل بور (کوبی)، لاول کراوفورد (هیول)، استیون مایکل کوئزادا (گومی)، خاویر گرایدا (رییس گاس فرینج) اشاره کرد.
دوآتیشه‌ترین هوادار بریکینگ بد
سال گذشته، والدین پسری 16 ساله به نام کوین کوداسکو با وینس گلیگان تماس گرفتند. کوین به نوعی کشنده از سرطان مبتلا بود و سریال بریکینگ بد را بیش از هر چیز دیگری دوست می‌داشت. پدرش در این رابطه اینگونه توضیح می‌دهد: “چیزی در شخصیت والتر وایت وجود دارد. شیوه‌ای که بیماریش، و زندگیش را تحت اختیار خود گرفت، کوین را بسیار تحت تاثیر قرار می‌داد.” گلیگان و بازیگران سریال از کوین در بیمارستان و خانه‌اش عیادت کردند. در یکی از این ملاقات‌ها نظرش را دربارۀ چیزی که بریکینگ بد کم داشت را گفت. گلیگان در این مورد گفته است: “او گفت: “میدونی چیه؟ من می‌خوام بیشتر راجع به گرچن و الیوت بدانم. میخوام ماجراهای اونها را با والتر توی گذشته بدونم.”” بدین ترتیب شرکای پیشین والتر وایت در شرکت “گری متر” در فصل پایانی سریال نقشی اساسی یافتند. گلیگان حتی به کوین پیشنها داد که پایان سریال را به او بگوید. اما کوین حاضر به این کار نشد و گفت که می‌خواهد همراه با سایر مردم پایان را ببیند. کوین کورداسکو چندی بعد درگذشت. نهمین قسمت از فصل پنجم سریال به او تقدیم شده است.
این سریال موفق به دریافت ده‌ها جایزه شده و تنها فصل پایانی در بخش‌های بهترین سریال درام، بهترین بازیگر مردنقش اول برای برایان کرنستن و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای آرون پال، نامزد جایزه گلدن گلوب بود که برنده جوایز سه جایزه بهترین سریال، بهترین بازیگر مرد برنده این جایزه شد تا تقریباً تمامی جوایز سینمایی را درو کرده باشد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *