بهترین کارگردان و بازیگران اسکار به پیش‌بینی‌ هالیوود ریپوتر

«لا‌لا لند» در صدر

«لا‌لا لند» در صدر
با نزدیک شدن به 89 امین دوره‌ی مراسم اسکار، بحث پیشبینی‌ها و حدس‌ها درباره‌ی برندگان امسال داغ‌تر از گذشته شده است و پیش‌بینی‌های امروز منتقدان و تحلیل‌گران هالییود ریپورتر این بحث را داغ‌تر هم کرده است.

 

فیلم‌نت نیوز؛ در یکی از تازه‌ترین پست‌های خبرگزاری هالیوود ریپورتر، اسکات فاینبرگ تحلیلگر فصل جوایز، پیشبینی‌هایش را از اسکار امسال اعلام کرده است و تاد مک کارتی، منتقد ارشد این رسانه هم گزینه‌هایی که از نظرش واقعاً استحقاق دریافت اسکار را دارند معرفی کرده است و  هردو به بررسی دلایل انتخابشان پرداخته‌اند.

در بخش بهترین کارگردانی، پیشبینی فاینبرگ «دمین شزل» کارگردان فیلم لالا لند است. او برای این انتخابش، نتایجی که تا به حال در فصل جوایز شاهد بودیم را مثال می‌آورد و با اشاره به اینکه شزل تا کنون جوایزی چون گلدن گلوب، بفتا و انجمن کارگردان را دریافت کرده است،‌ احتمال اینکه او اسکار بهترین کارگردانی را هم کسب کند بالا می‌داند. ضمن این که برندگان انجمن کارگردانان طی 68 سال گذشته در اکثر موارد موفق به دریافت جایزه‌ی اسکار هم شده‌اند و تنها هفت مورد در این چند سال نتیجه‌اش با اسکار تفاوت داشته است. تاد مک‌کارتی هم که معتقد است شزل در لالا لند کار سخت و منحصر به فردی انجام داده و یک موزیکال مدرن را با رگه‌هایی از فیلم‌های کلاسیک هالیوود ساخته است، او را شایسته‌ی بر حق این رقابت می‌داند.

اما در بخش بهترین بازیگر مرد شرایط کمی پیچیده‌تر است. فاینبرگ می‌نویسد با اینکه «کیسی افلک» برای بازی در منچستر کنار دریا تقریباً تمام جوایز مهم امسال را از آن خود کرده است، اما مسائلی چون بازی کنترل شده و بدون اغراقش در فیلم که به نظر ساده و بی زحمت می‌رسد و سخنرانی‌های عجیبی که در هنگام دریافت جایزه‌هایش ارائه داده است، شانس او را برای دریافت اسکار کم می‌کند. رقیب افلک، بازیگر شناخته‌شده‌تر و قدرتمندتری چون «دنزل واشنگتن» است که در جوایز انجمن بازیگران هم او را شکست داده بود و به احتمال خیلی زیاد، در اسکار امسال هم برگزیده شناخته خواهد شد. در صورت برنده شدن، این سومین اسکار دنزل واشنگتن خواهد بود. تاد مک‌کارتی هم که کیسی افلک را مستحق واقعی این جایزه‌ می‌داند، اشاره می‌کند که افلک سرانجام با این فیلم و اجرای نقش مردی که عمیقاً آسیب دیده،‌ نشان داد که قدرت بازیگری‌اش واقعاً در چه نهفته است.

پیشبینی فاینبرگ برای بهترین بازیگر زن اصلی، «اما استون» برای فیلم لالا لند است. طبق گفته‌ی او، اما استون تا کنون جایز‌ه‌ی گلدن گلوب، بفتا و انجمن بازیگران را از آن خود کرده است و اعضای آکادمی هم به احتمال زیاد او را انتخاب خواهند کرد که در فیلمی با ژانر محبوبشان یعنی موزیکال، به زیبایی خوانده،‌ رقصیده و بازی کرده است. اما از سوی دیگر، تاد مک‌کارتی «ایزابل هوپر» را برای بازی در فیلم او شایسته‌ی اسکار بازیگری زن امسال می‌داند و می‌نویسد که برگزیده نشدن هوپر در اسکار امسال موجب شرمساری اعضای آکادمی در سال‌های آینده خواهد بود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *