واکنش دونالد ترامپ به اسکار 2017

غم‌انگیز بود

غم‌انگیز بود
دونالد ترامپ سرانجام سکوتش را درباره‌ی 89امین دور‌ه‌ی مراسم اسکار شکست و گفت که اگر برگزارکنندگان آن انقدر روی او و مسائل سیاسی تمرکز نمی‌کردند چنین اتفاقاتی پیش نمی‌آمد.

فیلم‌نت نیوز: روز گذشته و در جریان برگزاری مراسم اسکار امسال اتفاق کم‌سابقه‌ای رخ داد. وارن بتی و فی داناوی برای اعلام نام بهترین فیلم اسکار روی سن آمدند و وارن بیتی پاکتی که به دستش داده بودند را باز کرد تا از روی آن بخواند. او که گویی از دیدن چیزی که روی کاغذ دید متعجب شده بود،‌ مدتی طولانی مکث کرد و چیزی نگفت. تا اینکه سرانجام فی داناوی نگاهی به کاغذ انداخت و نام لا لا لند را به عنوان برنده‌ی بهترین فیلم اعلام کرد. اما در میان سخنرانی تهیه کننده‌های لا لا لند، به آن‌ها اطلاع داده شد که اشتباهی رخ داده است و برنده‌ی بهترین فیلم، مهتاب است و نه فیلم آن‌ها. بعداً مشخص شد که به وارن بیتی پاکت اشتباهی داده‌اند و به جای پاکت برنده‌ی بهترین فیلم، نام برنده‌ی بخش قبلی یعنی بهترین بازیگر زن اصلی به او تحویل داده شده بود که رویش نوشته بودند اما استون برای لا لا لند.

حالا دونالد ترامپ که اقدامات و سیاست‌هایش از اصلی‌ترین موضوعات مطرح شده در این مراسم بود، سرانجام نسبت به اتفاقات اسکار واکنش نشان داده و گفته است: «به نظرم آن‌ها به قدری روی سیاست تمرکز کرده بودند که در نهایت نتوانستند مراسم را درست و حسابی جمع و جور کنند. کمی غم‌انگیز و ناراحت‌کننده بود. شکوه و زرق و برق اسکار را از بین برد. خیلی شبیه یک مراسم باشکوه نبود. من قبلاً به مراسم اسکار رفته‌ام. و به نظرم در مراسم امسال چیزی کم بود. و غم‌انگیز بود که اینگونه به پایان رسید.»

معلوم نیست که آیا ترامپ واقعاً مراسم دیروز را نگاه کرده است یا نه. هفته‌ی پیش شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید گفته بود که دونالد ترامپ و بانوی اول میزبان جمعی از فرماندارها‌ در مراسم شامی در کاخ سفید خواهند بود و سرشان شلوغ است  و نمی‌توانند این مراسم را ببینند.

در این دوره از اسکار،‌ تعدادی از برندگان و اهدا کننندگان جوایز در سخنانشان اشاره‌هایی به ترامپ و سیاست‌هایش کردند و جیمی کیمل،‌ مجری مراسم هم از همان ابتدا ترامپ را سوژه‌ی اصلی شوخی‌هایش قرار داد و واکنش‌های سریع او را در توییتر چند بار دست انداخت. اگرچه ترامپ این بار چیزی در توییتر پست نکرد و به جای او پسرش، دونالد ترامپ جونیور نسبت به اشتباه دیگر اسکار امسال، یعنی نمایش تصویر اشتباهی در بخشی از ویدیوی یادبود درگذشتگان واکنش نشان داد و نوشت: «اشتباه جالبی بود. مثل اینکه هالیوود خیلی به آدم‌های پشت صحنه اهمیت نمی‌دهد.»

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *