با فیلم نامزد 4 اسکار در هشتاد و نهمین دوره‌ی جوایز اسکار آشنا شوید

«رسیدن»؛ یک علمی تخیلی حیرت‌انگیز

«رسیدن»؛ یک علمی تخیلی حیرت‌انگیز
فیلم «رسیدن» به کارگردانی دنی ویل‌نو در هشتاد‌و‌نهمین اسکار نامزد چهار جایزه‌ی بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی و بهترین فیلمبرداری شده است. با این فیلم بیشتر آشنا شوید.

فیلم‌نت نیوز؛ رسیدن از مطرح‌ترین فیلم‌های علمی خیالی امسال است که به کارگردانی دنی ویل‌نو ساخته شده است. این فیلم با بازی ایمی آدامز، جرمی رنر و فارست ویتاکر داستان سفینه‌های فضایی عجیب و عظیم‌الجثه‌ای را روایت می‌کند که به ناگاه در چند نقطه‌ی جهان ظاهر می‌شوند و تعجب و وحشت همگان را برمی‌انگیزند. در این بین ارتش آمریکا سراغ لوئیس بنکس که زبان‌شناسی با مهارت است می‌رود تا مسئولیت برقراری ارتباط با موجودات فضایی سفینه‌ای که در خاک آمریکا فرود آمده‌ است را برعهده بگیرد. اریک هیسرر فیلمنامه‌ی این فیلم را بر اساس کتابی با عنوان داستان زندگی‌ات (Story of Your Life) نوشته‌ی تد چیانگ به نگارش درآورده است.

ویل‌نو رسیدن را بعد از سیکاریو ساخت که با فضای تیره و تار و تلخش و تصویری که از جایگاه قانون و پلیس در دنیای امروز ارائه داد توجهات مثبت زیادی را برانگیخته بود. رسیدن حضور بسیار موفقی در فصل جوایز داشته است و تا کنون نامزدی‌های زیادی را در جوایز مطرح مختلف به دست آورده است. همچنین با نامزدی در 8 رشته‌ی اسکار امسال، جزو معدود فیلم‌های علمی خیالی به حساب می‌آید که توانسته است دل اعضای آکادمی را به دست آورد. این فیلم در اسکار امسال در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین طراحی و ترکیب صدا و بهترین طراحی صحنه نامزد شده است. همچنین در مراسم بفتای امسال موفق به کسب جایزه‌ی بهترین صداگذاری شد.

دنی‌ ویل‌نو به همراه اریک هیسرر برای موجودات فضایی این فیلم یک دستور زبان کامل و تصویری خلق کردند که واقعاً هم کاربردی بود. آن‌ها فرهنگ لغتی با بیش از صد کلمه‌ با معانی مختلف تهیه کردند که 71 مورد از آن‌ها را می‌توان در فیلم دید.

دنی ویل‌نو و تیم نویسندگی‌اش تلاش زیادی کردند تا داستان فیلم از لحاظ علمی درست و صحیح از کار در بیاید. به همین منظور استیفن ولفمن، از دانشمندان مطرح حال حاضر و پسرش کریستوفر ولفمن به عنوان مشاورین پروژه در این فیلم حضور داشتند.

یوهان یوهانسن، آهنگساز ایسلندی که ساخت موسیقی متن رسیدن را بر عهده داشته، پیش از این در فیلم‌های سیکاریو و محبوسان هم با ویل‌نو همکاری کرده است. او ساخت موسیقی این فیلم را قبل از آماده شدن آن آغاز کرده بود و با پیشروی پروسه‌ی فیلمبرداری، موسیقی متن را هم با نظر ویل‌نو آماده می‌کرده است. اما به دلیل استفاده از قطعه‌ی در طبیعت روشنایی روز (On the Nature of Daylight) ساخته‌ی مکس ریشتر در سکانس‌های ابتدایی و انتهایی فیلم، موسیقی متن رسیدن از نامزد شدن در اسکار امسال جا ماند و طبق قوانین آکادمی، جزو موسیقی متن‌ها ارجینال شایسته‌ی نامزدی قرار نگرفت.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *