ماجراهای اسکار 2017 همچنان ادامه دارد

قطع همکاری آکادمی اسکار با مسببین اشتباه تاریخی

قطع همکاری آکادمی اسکار با مسببین اشتباه تاریخی
اشتباه تاریخی‌‌ای که در لحظات پایانی هشتاد‌ونهمین مراسم اسکار دامن‌گیر این مراسم و آکادمی اسکار شد،آنقدر برای آکادمی اسکار گران تمام شد که برای ادامه‌ی همکاری با موسسه‌ی برگزار کننده‌ی مراسم تصمیم تازه‌ای بگیرد.

فیلم‌نت نیوز: طبق اعلام شریل بون آیزاک، رئیس مؤسسه‌ی PricewaterhouseCoopers دو تن از اعضای این شرکت که در ماجرای اشتباه بزرگ اسکار امسال مقصر بوده‌اند، از ادامه‌ی همکاری با آکادمی منع خواهند شد. برایان کالینان و مارتا روئیز افرادی از این شرکت بودند که مسئولیت نگهداری از پاکت‌های محتوی نام برندگان را بر عهده داشتند. اما یک اشتباه از سوی کالینان باعث شد که به جای پاکت بهترین فیلم، پاکت بهترین بازیگر زن تحویل وارن بتی شود و اتفاق‌های عجیب بعدش رقم بخورد و نام لا لا لند به جای مهتاب  به عنوان برنده‌ی بهترین فیلم خوانده شود. کانینان درست دقایقی قبل از رخ دادن این اشتباه،‌ مشغول توییت کردن بوده است و تصویری که از او حین استفاده از موبایلش منتشر شد، سر و صدای زیادی در رسانه‌ها به راه انداخت. بون آیزاک و شرکتش هم خیلی دیر واکنش نشان دادند و بعد از گذشت یک روز عذرخواهی رسمی‌شان را منتشر کردند. برای اشتباه بعدی نیز، که نمایش تصویر یک فرد زنده در بخش یادبود گذشتگان بود، آن‌ها بعد از گذشت بیش از 48 ساعت اقدام به عذرخواهی رسمی کردند. به گفته‌ی آیزاک، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، قصد دارد در روابطش با این شرکت بازنگری‌هایی انجام دهد.

PricewaterhouseCoopers شرکت چندملیتی است که طیف وسیعی از خدمات و سرویس‌ها شامل مشاوره مدیریتی، مشاوره مالی، آکچوئری، مشاوره حقوقی، مالیات و حسابرسی را ارائه می‌کند. ریشه‌های تاسیس این شرکت به سال ۱۸۴۹ و تاسیس شرکت پرایس واتر هاوس بازمی‌گردد. شاخه‌ی‌ دیگر از این شرکت، کوپر برادرز است که در سال ۱۸۵۴ توسط ویلیام کوپرز تاسیس شد. فرم فعلی شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز، حاصل ادغام شرکت‌های پرایس واتر هاوس و کوپرز برادرز در سال ۱۹۹۸ است. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در شهر لندن قرار دارد.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *