جنجال‌های بیشتر برای اسکار 89ام

فیلمبردار سوری از حضور در اسکار منع شد

فیلمبردار سوری از حضور در اسکار منع شد
فیلمبردار سوری مستند «کلاه سفیدها» (The White Helmets) که در بخش مستندهای کوتاه از نامزدهای اسکار است نمی‌تواند وارد خاک آمریکا شود.

فیلم‌نت نیوز: امنیت داخلی آمریکا از ورود خالد خطیب، فیلمبردار مستند کلاه‌ سفیدها ساخته‌ی شبکه‌ی نت‌فلیکس که نامزد اسکار هم هست، جلوگیری کرده است. گزارش شده است که مقامات آمریکایی اطلاعات ضد امنیت ملی علیه این فیلمبردار جوان کشف کرده‌اند و حالا او که قصد داشته است طی سفری پروازی از استانبول به آمریکا بیاید نمی‌تواند وارد خاک آمریکا شود.

سوریه یکی از هفت کشور مسلمانی است که طبق قانون دونالد ترامپ، مردمش حق مسافرت به آمریکا را ندارند. بعد از اینکه قانون اولیه‌ی ترامپ برای تحریم کشورهای عمدتاً مسلمان از سوی دادگاه رد شد،‌ حالا او قصد دارد قانون جدیدی را برای جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا به جریان بیندازد.

کلاه‌ سفیدها مستندی 40 دقیقه‌ای درباره‌ی سازمانی در سوریه است که در جنگ داخلی این کشور فعالیت می‌کند و گفته می‌شود تا کنون جان 60 هزار نفر را در بمباران این کشور نجات داده است. جرج کلونی، ستاره‌ی مشهور هالیوودی قصد دارد فیلمی سینمایی بر اساس این مستند کوتاه بسازد. کلونی همچنین در ماه‌های گذشته به معرفی این مستند پرداخته است. این بازیگر اسکار گرفته،‌ روز جمعه در مراسم سزار در فرانسه دونالد ترامپ را کوبید و درباره‌ی او و اقداماتش گفت: «اقدامات این رئیس جمهور، وحشت و نگرانی در بین متحدین ما به راه انداخته ،‌ و موجب خوشحالی دشمنانمان شده است.»

خطیب قصد داشته است که به همراه کارگردان این مستند اورلاندو ون اینشیدل و تهیه‌ کننده‌‌ی آن خوانا ناتاسگارا به مراسم اسکار بیاید. او پیش از این در بیانیه‌ای گفته بود « اگر ما این جایزه(اسکار) را ببریم، به مردم سوریه نشان خواهیم داد که مردم سراسر جهان از آن‌ها حمایت می‌کنند. و به تمام داوطلبانی که هر روز صبح بیدار می‌شوند و برای نجات مردم به دل بمبها می‌زنند انگیزه و شجاعت می‌بخشد.»

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *