اما و اگرهای هشتاد و نهمین اسکار

رکوردهایی که جا‌به‌جا می‌شوند

رکوردهایی که جا‌به‌جا می‌شوند
کمتر از یک روز تا برگزاری 89‌امین دوره‌ی اسکار باقی مانده است و به زودی نتیجه‌ی تمام پیشبینی‌ها مشخص خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز: هرساله مراسم اسکار با رکوردشکنی‌هایی همراه است که جذابیت این رویداد سینمایی مهم را بیشتر می‌کند. نویسنده‌ی سایت thewrap درباره‌ی رکوردهایی که احتمالاً در این دوره از اسکار شکسته خواهد شد نوشته است که در ادامه می‌خوانیم.

  1. اگر دمین شزل اسکار بهترین کارگردانی را ببرد، جوانترین کارگردانی خواهد بود که تا به حال موفق به دریافت اسکار شده است.

امروز(26 فوریه) سن دمین شزل به 32 سال و 38 روز می‌رسد. در حال حاضر رکورد جوانترین کارگردان اسکار گرفته متعلق به  نورمن تاروگ است که در سال 1931در حالی برای فیلم اسکیپی(Skippy) اسکار گرفت که 32 سال و 260 روز سن داشت.

  1. اگر لا لا لند 12 یا بیشتر از 12 اسکار بگیرد،‌ رکورد بیشترین تعداد اسکار دریافتی را خواهد شکست.

این فیلم امسال 14 نامزدی دریافت کرده که دو تایش در یک بخش است: بهترین ترانه‌ی ارجینال، که عملاً تعداد نامزدی‌هایش را به 13 رشته می‌رساند. پس برای این که رکورد فیلم‌هایی مثل بن هور، تایتانیک و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه را که هرکدام 11 اسکار دارند بشکند، باید حداقل از این 13 رشته‌ای که کاندید شده 12 تایش را دریافت کند.

  1. اگر دنزل واشنگتون اسکار بهترین بازیگری را برای حصارها دریافت کند، اولین بازیگر آفریقایی-آمریکایی خواهد بود که سه جایزه‌ی اسکار در کارنامه‌اش دارد

واشنگتن تا به حال دو اسکار در کارنامه‌اش ثبت کرده است. یکی برای فیلم‌ روز تمرین(Training Day) در سال 2000 و دیگری برای افتخار(Glory) در سال 1989. او در اسکار امسال هم شانس بالایی دارد و اگر موفق شود رقبایی چون ویگو مورتنسن، کیسی افلک و رایان گاسلینگ را کنار بزند‌، به جمع بازیگران سه اسکاری می‌پیوندد.

  1. اگر مریل استریپ امسال هم برای فیلم فلورنس فاستر جنکینز اسکار بازیگری بگیرد، با کاترین هیبپورن در تعداد اسکارهایی که گرفته است برابر خواهد شد.

مریل استریپ همین الانش رکورد بیشترین تعداد نامزدی را با 20 نامزدی در اسکار شکسته است. احتمال اینکه او امسال موفق به دریافت چهارمین اسکارش شود خیلی کم است،‌ اما در صورت برگزیده شدن، او به جمع معدود بازیگرانی خواهد پیوست که 4 اسکار در کارنامه‌شان دارند.

  1. اگر لوکاس هجز جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد مکمل را برای منچستر کنار دریا از آن خود کند،‌ جوانترین بازیگری خواهد بود که اسکار می‌گیرد.

وقتی تیموتی هاتن در سال 1981 برای فیلم مردم معمولی اسکار بهترین بازیگر مکمل آن سال را دریافت کرد 20 سال و 227 روز سن داشت. هجز که احتمال برنده شدنش خیلی کم است،  20 سال و 76 روز سن دارد.

منبع: thewrap

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *