فهرست نامزدهای نود و یکمین مراسم اسکار (2019) اعلام شد.
گفت‌وگوی اختصاصی فیلم‌نت نیوز با ستاره گودرزی
ستاره گودرزی نقاش - انیماتور ایرانی فیلم انیمیشن «دوستدار شما وینسنت» (Loving Vincent) از خصوصیات این اثر راه یافته به اسکار 2018 و چگونگی پیوستن خودش به این پروژه گفت.
یک هفته مهلت برای رای‌دهی
مهلت یک هفته‌ای اعضای آکادمی اسکار برای رای‌دهی و انتخاب برندگان نهایی جوایز سینمایی اسکار 2018 آغاز شد.
همراه با جمعی دیگر از از سینماگران ایرانی
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در یک رکورد بی‌سابقه 774 نفر را به عنوان اعضای جدید خود معرفی کرد که تعدادی از این افراد را هنرمندان ایرانی تشکیل می‌دهند.
قوانین آکادمی اسکار تغییر می‌کند
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به تازگی تغییراتی در قوانین رأی‌گیری خود ایجاد کرده است که بیش از همه روی نحوه‌ی انتخاب نامزدهای بهترین انیمیشن سال تأثیر خواهد گذاشت.
ماجراهای اسکار 2017 همچنان ادامه دارد
اشتباه تاریخی‌‌ای که در لحظات پایانی هشتاد‌ونهمین مراسم اسکار دامن‌گیر این مراسم و آکادمی اسکار شد،آنقدر برای آکادمی اسکار گران تمام شد که برای ادامه‌ی همکاری با موسسه‌ی برگزار کننده‌ی مراسم تصمیم تازه‌ای بگیرد.
جیمی کیمل از اسکار می‌گوید
جیمی کیمل، مجری معروف تلویزیونی که اجرای 89 امین دوره‌ی مراسم اسکار را بر عهده داشت می‌گوید که قصد داشته است مراسم را در کنار مت دیمن به پایان برساند که اشتباه در اعلام نام بهترین فیلم همه‌ی برنامه‌هایش را به هم ریخت.
به مناسب کسب جایزه بهترین فیلم خارجی زبان در اسکار 2017
انجمن‌های مختلف وابسته به خانه سینما با انتشار متن‌های جداگانه‌ای موفقیت اصغر فرهادی و فیلم «فروشنده» در مراسم اسکار 2017 را تبریک گفتند.
با اما استون بازیگر «لا‌لا لند» و برنده‌ی اسکار بهترین بازیگر زن بیشتر آشنا شوید
اما استون،‌ متولد 6 نوامبر 1988 و بازیگری آمریکایی است. استون تا دیروز برنده‌ی 3 جایزه‌ی انجمن بازیگران، یک بفتا و یک گولدن گلوب و نامزد دو جایزه‌ی اسکار بود و حالا یک جایزه‌ی اسکار هم به فهرست موفقیت‌هایش اضافه شده است. اما استون که در سال 2015 یکی از پر درآمدترین بازیگران دنیا شناخته شد، غالباً از سوی منتقدان به عنوان یکی از باا‌ستعدادترین بازیگران هم‌نسلش معرفی می‌شود.
واکنش دونالد ترامپ به اسکار 2017
دونالد ترامپ سرانجام سکوتش را درباره‌ی 89امین دور‌ه‌ی مراسم اسکار شکست و گفت که اگر برگزارکنندگان آن انقدر روی او و مسائل سیاسی تمرکز نمی‌کردند چنین اتفاقاتی پیش نمی‌آمد.
به مناسبت دریافت اسکار 2017
بسیاری از هنرمندان عرصه سینما و موسیقی از جمله رضا میرکریمی، فاطمه معتمدآریا، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، رخشان بنی‌اعتماد، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، هدیه تهرانی، ترانه علیدوستی و... در صفحه شخصی اینستاگرام خود، دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان برای فیلم «فروشنده» را به اصغر فرهادی و مردم ایران تبریک گفتند.
خرابکاری‌های اسکار 2017 ادامه دارد
هنوز چند ساعت از مراسم 89 امین دوره‌ی اسکار و اتفاق عجیب اعلام نام بهترین فیلم امسال نگذشته که اشتباه دیگری از این مراسم برملا شده است.
پیام تبریک خانه سینما به اصغر فرهادی
خانه سینما با انتشار پیامی، اسکار جدید اصغر فرهادی را تبریک گفت.
هشتاد و نهمین مراسم اسکار با یک افتخار تازه برای سینمای ایران برگزار شد
89امین دوره‌ی مراسم اسکار صبح امروز برگزار شد و طی آن اصغر فرهادی موفق شد دومین اسکارش را برای فیلم «فروشنده» به دست آورد.
وزیر امور خارجه درباره‌ی فیلم «فروشنده»، اصغر فرهادی و اسکار یادداشت نوشت
این اولین‌باری است که وزیر امور خارجه کشور برای یک فیلم سینمایی ایرانی یادداشت اختصاصی می‌نویسد. به نظر می‌‌رسد رفتار اصغر فرهادی درباره‌ی عدم حضور در مراسم اسکار در جهت مخالفت و اعتراض به سیاست‌های تازه‌ی ترامپ؛کاملا مورد توجه محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه قرار گرفته است.
با کارگردان فیلم «لا‌لا لند» آشنا شوید
دیمین شزل ۳۱ ساله حالا بعد از ساخت ۳ فیلم و در سن ۳۱ سالگی به یکی از مشهورترین کارگردان‌های سینمای دنیا تبدیل شده است. کارگردانی که سومین ساخته‌اش «لا‌لا لند» در ماه‌های اخیر در اکثر جشنواره‌های سینمایی تعداد بالای جوایز را به نام خود کرده است و در اسکار هشتادو نهم هم نامزد ۱۴ جایزه است. با دیمین شزل بیشتر آشنا شوید.
اما و اگرهای هشتاد و نهمین اسکار
کمتر از یک روز تا برگزاری 89‌امین دوره‌ی اسکار باقی مانده است و به زودی نتیجه‌ی تمام پیشبینی‌ها مشخص خواهد شد.
يادداشت جعفر پناهى درباره «فروشنده» و اسكار
جعفر پناهی که خود عضو آکادمی اسکار است در آستانه مراسم اسکار 2017 یادداشتی را درباره اصغر فرهادی نوشت.
با فیلم نامزد 4 اسکار در هشتاد و نهمین دوره‌ی جوایز اسکار آشنا شوید
فیلم «رسیدن» به کارگردانی دنی ویل‌نو در هشتاد‌و‌نهمین اسکار نامزد چهار جایزه‌ی بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی و بهترین فیلمبرداری شده است. با این فیلم بیشتر آشنا شوید.
جنجال‌های بیشتر برای اسکار 89ام
فیلمبردار سوری مستند «کلاه سفیدها» (The White Helmets) که در بخش مستندهای کوتاه از نامزدهای اسکار است نمی‌تواند وارد خاک آمریکا شود.
با فیلم نامزد 14 اسکار در هشتاد و نهمین دوره‌ی جوایز اسکار آشنا شوید
احتمالا تا امروز کمتر کسی پیدا می‌شود که پیگیر اخبار سینمای دنیا باشد و نام فیلم «لا لا لند» را نشنیده باشد. فیلمی که در سال اخیر تقریبا بیشترین جوایز جشنواره‌‌های مختلف سینمایی را از آن خود کرد و حالا در هشتاد و نهمین دوره‌ی اسکار نامزد 14 جایزه شده است و بر اساس اکثر پیش‌بینی‌ها تعدادی از جوایز شاخه‌های مهم اسکار را به نام خود ثبت می‌کند. با این فیلم بیشتر آشنا شوید.
پنج نامزد بهترین فیلم خارجی هشتاد و‌ نهمین اسکار بیانیه‌ی مشترک منتشر کردند
«مارتین زاندولیت» از دانمارک، «هانس هولم» از سوئد، اصغر فرهادی از ایران، «مارن اِده» از «آلمان» و «مارتین باتلر» و «بنتلی دین» کارگردانان فیلم استرالیایی «تنا» به عنوان سازندگان 5 فیلم نامزد شاخه‌ی بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار در بیانیه‌ای مشترک، موج ناسیونالیسم را که در آمریکا و دیگر کشورها ریشه دوانده تقبیح کردند.
اصغر فرهادی نمایندگانش را برای حضور در مراسم اسکار معرفی کرد
در پی انتشار بیانیه اصغر فرهادی مبنی بر عدم شرکت در مراسم اسکار با توجه به قانون ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به آمریکا، اصغر فرهادى نمایندگانش را برای حضور در مراسم اسکار معرفی کرد.
بهترین کارگردان و بازیگران اسکار به پیش‌بینی‌ هالیوود ریپوتر
با نزدیک شدن به 89 امین دوره‌ی مراسم اسکار، بحث پیشبینی‌ها و حدس‌ها درباره‌ی برندگان امسال داغ‌تر از گذشته شده است و پیش‌بینی‌های امروز منتقدان و تحلیل‌گران هالییود ریپورتر این بحث را داغ‌تر هم کرده است.