«حلب: سکوت جنگ» در جشنواره ایدفا نمایش داده شد

«حلب: سکوت جنگ» در جشنواره ایدفا نمایش داده شد
فیلم «حلب: سکوت جنگ» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی امیر اصانلو در جشنواره ایدفا در شهر آمستردام نمایش داده شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم «حلب: سکوت جنگ» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی امیر اصانلو درباره شهر حلب، قدیمی‌ترین شهر زنده دنیا بعد از ۶ سال جنگ است. در این فیلم نه مصاحبه‌ای می‌بینیم و نه صدای موسیقی شنیده می‌شود. دیالوگ‌های انسانی، تنها صدایی که در این فیلم وجود دارد و سکوتی از جنس نابودی و ویرانی است و اصانلو به همین خاطر اسم فیلم را «سکوت، جنگ» انتخاب کرده است.

در مستند «حلب: سکوت جنگ» فقط شهر را می‌بینیم با پرتره‌ای از ویرانی و نیستی که نتیجه‌ی جنگی است که هیچ برنده‌ای ندارد.

«حلب: سکوت جنگ» روایتی شاعرانه از جنگ و ویرانی‌های آن و سکوت مرگباری است که بر شهر حلب به عنوان پررونق‌ترین شهر سوریه در سال‌های نه چندان دور حاکم شده است.

این فیلم به تازگی در بخش رقابتی مستند کوتاه سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام «ایدفا» نمایش داده شده است. مستند «حلب،سکوت جنگ» پس از نمایش در جشنواره‌ی مستند «ایدفا» همچنین در دو  بخش مسابقه ملی و شهید آوینی جشنواره‌ی سینما حقیقت که آذر ماه در تهران برگزار می‌شود هم به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌برداری مستند «حلب؛سکوت جنگ» توسط ضیا حاتمی انجام شده است و سهراب خسروی به عنوان تدوینگر، آرش قاسمی در مقام صداگذاری، سامان وفایی در اصلاح رنگ و کاوه فیروز در آهنگسازی این مستند، همکاری کرده‌اند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *