گرامیداشت یک قرن انیمیشن ژاپن به صورت آنلاین

انیمیشن‌های کلاسیک ژاپنی قابل دانلود می‌شوند

انیمیشن‌های کلاسیک ژاپنی قابل دانلود می‌شوند
مرکز فیلم در موزه‌­ی ملی و هنر­های مدرن توکیو به مناسبت گذشت یک قرن از آغاز انیمیشن در ژاپن تعدادی از انیمیشن‌های قدیمی ژاپنی را در اختیار علاقه‌مندان در سراسر دنیا قرار می‌دهد.

فیلم‌نت نیوز؛ به پاس یک قرن انیمیش در ژاپن، مرکز فیلم در موزه­‌ی ملی و هنر­های مدرن توکیو، ۶۴ انیمیشن­ بلند محصول این کشور را با زیرنویس انگلیسی، در وب­سایت انیمیشن کلاسیک ژاپن Japanese Animated Film Classics website قرار داده است.  این انیمیشن­‌ها در طول سال­‌های 1917 تا 1941 ساخته شده‌­اند.

قدیمی­ترین این انیمیشن‌­ها، انیمیشن شمشیر کند محصول 1917 است. موضوع  انیمیشن­‌های کلاسیک دیگری که قابل دانلود هستند افسانه­‌های غربی و ژاپنی است. از ساخت انیمیشن‌های قدیمی ژاپنی برای  اطلاع رسانی و تبلیغات سیاسی پیش از جنگ هم استفاده می­‌شد.

کازوکی میورا از  تیم تحقیقاتی مرکز فیلم به هالیوود ریپورتر درباره آرشیو کردن انیمینشن‌های قدیمی ژاپنی گوید: «در سال 2014، هنگامی که مشغول دیجیتال کردن نسخه­‌ی قدیمی این آرشیو بودیم، تصمیم گرفتیم تیم تحقیقاتی تشکیل دهیم تا بتوانیم این آرشیو را ارائه دهیم. بنابراین تعدادی از این انیمیشن­‌ها که تاریخ کپی­‌رایت آنها گذشته بود را انتخاب کردیم که در این وب­‌سایت قرار دهیم. اضافه کردن زیرنویس به این دلیل بود که مردم در سراسر دنیا بتوانند آنها را ببینند.»

وب‌سایت Japanese Animated Film Classics website  در حال حاضر به زبان ژاپنی است اما به گفته‌­ی مسئولان تا ماه آینده، زبان انگلیسی هم به آن اضافه می­‌شود تا برای علاقه‌مندان به انیمیشن‌های قدیمی ژاپنی از سراسر دنیا قابل استفاده و دانلود انیمیشن‌ها باشد.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *