شخصيت ترسناک دنیای وب به سینماها می‌آید

کارگردان نسخه‌ی سینمایی «اسلندر من» مشخص شد

کارگردان نسخه‌ی سینمایی «اسلندر من» مشخص شد
«اسلندر من» (Slender Man) یا مرد لاغر نام شخصیتی خیالی است که اولین بار در یک وبسایت مخصوص ساخت تصاویر ترسناک رونمایی شد و خیلی زود داستان‌هایي درباره‌اش ساختند. حالا قرار است نسخه‌ای سینمایی با محوریت این شخصيت ترسناك ساخته شود.

فیلم‌نت نیوز؛ در سال 2009 یکی از کاربران تالار گفت‌وگوی سایت Something Awful در یک مسابقه‌ی ساخت تصاویر ترسناک، شخصیتی را خلق کرد که به دلیل ظاهر قد بلند و لاغرش اسلندر من یا مرد لاغر نام گرفت. مسابقه‌ی سایت از این قرار بود که کاربران می‌بایست با استفاده از فتوشاپ، تصاویر واقعی را به نوعی دستکاری می‌کردند تا عنصری ماورالطبیعی و ترسناک در آن ایجاد کنند. بعد از معرفی این شخصیت در سایت، اسلندر من خیلی زود به یکی از افسانه‌های ترسناک اینترنت تبدیل و قصه‌هایی درباره‌ی اعمال وحشتناکی که او انجام داده و می‌دهد خلق شد. داستان‌هایی مثل اینکه اسلندر من بچه‌ها را می‌دزدد یا تسخیر می‌کند تا طبق خواسته‌ی او رفتار کنند. داستان‌ها تا جایی پیش رفتند که عده‌ای حتی ادعای واقعی بودن این کاراکتر را کردند و اسناد و تصاویری هم برای اثبات حرفشان ارائه کردند.

اما حالا قرار است ماجراهای این شخصیت ترسناک در یک فیلم سینمایی روایت شود. کمپانی  Screen Gems بنا دارد نسخه‌ی سینمایی از داستان‌های اسلندر من  بسازد و سیلوین وایت هم به عنوان کارگردان  انتخاب شده است. فیلمنامه‌ی اسلندر من را هم دیوید برک (فیلمنامه‌نویس او/Elle) نوشته است.

در همه‌ی این‌ها قرار است مستندی بر اساس اسلندر من و افسانه‌هایی که در سطح وب ایجاد کرده ساخته شده است که 23ام ژانویه (چهارم بهمن) از شبکه‌ی HBO پخش خواهد شد. این مستند که مراقب باشید اسلندر من سراغتان نیاید (Beware the Slenderman) نام دارد، درباره‌ی پرونده‌ی دو دختر 12 ساله است که در سال 2014 به دلیل اسلندر من، نزدیک بود صمیمی‌ترین دوستشان را با چاقو بکشند. این مستند را آیرین تیلور برودسکی کارگردانی کرده است و قرار است در آن به تمام ابعاد این پرونده پرداخته شود. از طراحی‌ها و نقاشی‌های اسلندر من و فیلم‌های آماتوری ساخته شده بر محوریت آن گرفته تا جلسات دادگاه دو دختر نوجوان و فیلم‌های ضبط شده از بازجویی‌هایشان در این مستند قرار داده شده است.

منبع: collider

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *