12 آذر، روز جهانی معلولین ؛

10 فیلم مطرح جهان درباره معلولین

10 فیلم مطرح جهان درباره معلولین
در این مطلب به برخی از فیلمهای مطرح جهان درباره ی معلولیت پرداخته ایم.

به گزارش فیلم نت، 12 آذر ماه روز جهانی معلولین است. به همین مناسبت ، 10 فیلم مطرح سینمای جهان که با تاکید به این موضوع ساخته شده اند را معرفی می کنیم :

1. My Left Foot 1989

داستان در مورد شخصی به نام کریستی است که در دوران بچگی بعلت فلج مغزی عقب افتاده شده است اما در جوانی نشان می دهد که علیرغم ضعف جسمانی اش ، انسانی باهوش و خونگرم است که می تواند با کمک گرفتن از پای چپ خود، آثار هنری قابل تحسینی خلق کند…

بازیگران این فیلم عبارتند از : Daniel Day-Lewis, Brenda Fricker, Alison Whelan, Kirsten Sheridan و …. و کارگردانی این فیلم توسط Jim Sheridan انجام گرفته است.

My-Left-Foot

2. Born On The Fourth Of July 1989

داستان از کودکی ران شروع می شود.سپس سالهای نوجوانی و تحصیل او را می بینیم و آنگاه خدمت سربازی و سپس حضور در نیروی تفنگداران دریایی آمریکا در ویتنام را به تصویر کشیده می شود. او در حادثه ای دچار قطع نخاع شده و در نتیجه نیمی از تنش فلج میشود و بعد حضور او در بیمارستان کهنه‌سربازان و آنگاه تحول شخصیتی او ….

بازیگران این فیلم عبارتند از : Tom Cruise, و Raymond J. Barry, Caroline Kava, Josh Evans و … ضمن اینکه کارگردانی این فیلم بر عهده Oliver Stone است.

Born-On-The Fourth-Of-july

3. What s Eating Gilbert Grape 1993

گیلبرت (جانی دپ) به همراه برادر عقب افتاده‌اش آرنی ( دیکاپریو) در شهر کوچکی به نام اندورا زندگی می کنند. از طرفی مادر گیلبرت توانایی نگهداری از آنها را ندارد. پس گیلبرت بعنوان برادر بزگتر آرنی و پسر بزگتر خانواده مسئولیتهای بیشتری را بپذیرد. گیلبرت با این خیال که آرنی خودش می تواند حمام کند، او را در وان حمام می گذارد و بیرون می رود اما …

بازیگران این فیلم عبارتند از : Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, , Juliette Lewis, Mary Steenburgen … و کارگردانی این فیلم توسط Lasse Hallström انجام گرفته است.

What-s-Eating-Gilbert-Grape

4. A Test Of Love 1984

داستان در مورد خانمی به نام جسیکاست.او در بخشی از بیمارستانی مشغول به کار می شود که با بچه های معلول سر و کار دارد اما یکی از این بچه ها داستان جالبی را برای او رقم می زند ….

بازیگران این فیلم عبارتند از : Angela Punch McGregor, Drew Forsythe, Liddy Clark, Monica Maughan و …. کارگردانی این فیلم را Gil Brealey انجام داده است.

TEST-OF-LOVEL

5. Edward Scissorhands 1990

داستان فیلم در مورد فروشنده ای است که از درآمد خوبی برخوردار نیست. او روزی به طور اتفاقی به قصر بزرگ در حومه ی شهر می رود و آنجا با موجودی مواجه می شود که به جای دستانش، دو تا قیچی قرار دارد. این موجود را باخودش به شهر می آورد و مردم شهر به خاطر تفاوت این موجود کارهایی می کنند که در نهایت امر موجب رنجش او می شود و …

بازیگران این فیلم عبارتند از : Johnny Depp, , Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall … کارگردان این فیم معروف بر عهده ی Tim Burton بوده است.

Edward-Scissorhands

6. Sling Blade 1996

فیلم داستان مردی به نام “کارل” را روایت می کند .او کمی کند ذهن است و بیش تر سال های زندگی اش را در آسایشگاه روانی سپری کرده است. او در دوازده سالگی مادر خودش به همراه مردی که احساس می کند شاید با مادرش مرتبط است را می کشد. او از آسایشگاه اخراج می شود و ….

بازیگران این فیلم عبارتند از : Billy Bob Thornton, Dwight Yoakam, J.T. Walsh, John Ritter و …. کارگردان این فیلم Billy Bob Thornton است.

sling-blader

7. Being There 1979

داستان فیلم در مورد باغبان پیری است که وقتی اربابش می میرد، از محل کارش که اتفاقا محل زندگی اش هم هست بیرون برود و پا به دنیایی بگذارد که تا به امروز جز از طریق تلویزیون ، با آن مرتبط نبوده است…

بازیگران این فیلم عبارتند از : Peter Sellers, Shirley MacLaine, Melvyn Douglas, Jack Warden و …. کارگردانی این کار را هم Hal Ashby بعهده داشته است.

being-there

8. The Diving Bell and the Butterfly 2007

داستان فیلم در مورد فردی به نام ژان دومنیک است و از آنجایی شروع می شود که او چشمش را در بیمارستان باز می کند و تا اتمام داستان زندگی او پیش می رود و در این بین، خاطرات مختلف زندگی او را مرور می کنیم.

بازیگران این فیلم عبارتند از : Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Marie-Josée Croze, Anne Consigny و کارگردانی این کار را Julian Schnabel انجام داده است.

The-Diving-Bell-And-The-Butterfly

9.Murderball 2005

داستان این فیلم مستند در مورد شخصی است که روی ویلچر است و با همین حال راگبی بازی می کند. افرادی که در این فیلم مستند حاضر هستند عبارتند از : Joe Soares, Keith Cavill, Mark Zupan . کارگدانی این کار را هم دو نفر به نام های Henry Alex Rubin, Dana Adam Shapiro انجام داده اند.

Murderball

10. Mask 1985

داستان این فیلم در مورد نوجوانی است که دچار یه مشکل عجیب است. مشکل او بدشکلی جمجمه و صورت است. او تمام تلاش خودش را انجام می دهد تا به صورت عادی زندگی کند اما …..

بازیگران این فیلم عبارتند از : Cher, Eric Stoltz, Sam Elliott, Estelle Getty و کارگردان این فیلم هم Peter Bogdanovich است.

Mask

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *