بازگشت موفق ام. نایت شیامالان

«گسست» برای سومین هفته‌ی متوالی صدرنشین شد

«گسست» برای سومین هفته‌ی متوالی صدرنشین شد
فیلم «گسست»(Split) جدیدترین ساخته‌ی کارگردان هندی تبار هالیوود توانست برای سومین هفته‌ی پیاپی جایگاه نخست را در فروش هفتگی حفظ کند.

فیلم‌نت نیوز؛ گسست (Split) به کارگردانی ام. نایت شیامالان توانست این هفته نیز با فروشی معادل 14/6 میلیون دلار برای سومین هفته صدرنشین فروش هفتگی شود. فروش جهانی این فیلم نیز این هفته به رقم ۱۴۲ میلیون دلار رسید. این اولین بار بعد از حس ششم است که فیلمی از شیامالان چند هفته‌ی پشت سر هم جایگاه اول فروش هفتگی را به دست می‌آورد‌. اما در رتبه‌ی دوم، فیلم حلقه‌ها(Rings) که سومین قسمت از بازسازی آمریکایی از فیلم‌های ترسناک حلقه است قرار دارد که اکرانش از این هفته آغاز شد. این فیلم با توجه به بازخوردهای منفی زیادی که داشته است (امتیاز ۵% از سایت روتن تومیتوز و ۲۴ از متاکریتیک) توانست به فروش ۱۳ میلیون دلاری دست یابد و با احتساب فروش اکران‌های بین‌المللی‌اش، فروش جهانی خود را در هفته‌ی اول اکران به رقم ۲۸ میلیون دلار برساند.

در رتبه‌ی بعدی فیلم هدف یک سگ(A Dog’s Purpose) قرار دارد که این هفته نسبت به افتتاحیه‌اش افت داشته است. این افت فروش احتمالاً به دلیل حواشی ایجاد شده بر سر فیلم حادث شده است. در روزهای گذشته ویدیویی از پشت صحنه‌ی این فیلم منتشر شده بود که در آن رفتار نسبتا خشونت‌آمیزی با یکی از سگ‌های مورد استفاده در فیلم صورت می‌گرفت که خیلی زود واکنش انجمن حمایت  از حیوانات را برانگیخت. اگرچه بعدا مشخص شد در این فیلم هیچگونه آزار و اذیتی روی سگ‌ها اعمال نشده است و ویدیوی منتشر شده هم دستکاری شده بود.

فیلم چهره‌های پشت پرده(Hidden Figures) هم این هفته به فروش غافلگیرکننده‌اش ادامه داد رتبه‌ی چهارم فروش هفتگی را از آن خود کرد و با فروشی معادل ۱۰ میلیون دلار، مجموع فروش خود را به ۱۲۰ میلیون دلار رساند.

 در نهایت هم در رتبه‌ی پنجم، فیلم لالا لند قرار دارد که این هفته موفق شد فروش جهانی خود را به ۲۶۸ میلیون دلار برساند.

 

منبع: boxofficemojo

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *