همچنان بخش‌های جدید به جشنواره‌ی کن اضافه می‌شود

برنامه‌ی ویژه‌ی کلینت ایستوود و آلفونسو کوارون در کن 2017

برنامه‌ی ویژه‌ی کلینت ایستوود و آلفونسو کوارون در کن 2017
جشنواره‌ی کن باز هم با برنامه‌ای جدید مخاطبانش را شگفت‌زده می‌کند. دو کارگردان برنده‌ی اسکار، کلینت ایستوود و آلفونسو کوارون، مسترکلاس فیلم کلاسیک برگزار می‌کنند.

فیلم‌نت نیوز: طبق سنت برگزاری جشنواره‌ی کن، زمان‌بندی رویدادها و برنامه‌ی اکران فیلم‌های شرکت کننده در بخش‌های رقابتی و غیر رقابتی، یک هفته قبل از شروع جشنواره اعلام شد. در میان این لیست نام دو مسترکلاس به چشم می‌خورد. اضافه شدن این کارگاه‌ها در بخش کلاسیک، غیرمنتظره و درعین حال خوش‌آیند بود. بخش کلاسیک که از سال 2004 به جشنواره اضافه شد، به نمایش آثار برجسته‌ی کلاسیک و بازسازی شده‌ی سینمای جهان اختصاص دارد.

کلینت ایستوود و آلفونسو کوارون، دو کارگردانی هستند که قرار است برگزاری این کارگاه‌های دو ساعته را به‌عهده داشته باشند.

کارگاه ایستوود، روز 21 می، پنجمین روز جشنواره دایر می‌شود و در این کارگاه، فیلم نابخشوده به کارگردانی و نقش‌آفرینی خودش اکران خواهد شد. حضور این کارگردان کهنه‌کار که به او لقب اسطوره‌ی زنده‌ی سینمای وسترن داده‌اند، در کن به سال 1985و به فیلم سوار رنگ‌پریده بر‌می‌گردد.

شرکت او در جشنواره با چهار فیلم دیگر و دو مدال افتخار ادامه داشت. ایستوود در سال 1994 که نخل طلای کن به فیلم پالپ فیکشن تارنتینو رسید، رئیس هیات داوران بود.

هشتمین روز جشنواره، 24 می، آلفونسو کوارون کارگاهش را برگزار می‌کند. این کارگردان مکزیکی پیش از این با فیلم چند اپیزودی پاریس دوستت دارم در سال 2006 در این جشنواره حضور داشت. دو سال بعد کوارون، عضور هیات داورانی بود که به کلاس ساخته‌ی لوران کانته، نخل طلای بهترین فیلم را داد.

جشنواره فیلم کن، که  از معتبرترین رقابت‌های سینمایی دنیاست، از 17 می آغاز می‌شود و تا 28 می (27اردیبهشت تا 7 خرداد) ادامه دارد.

منبع: Indiwire

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *