کشور سوییس یک انیمیشن را به اسکار 2017 معرفی کرد

کشور سوییس یک انیمیشن را به اسکار 2017 معرفی کرد
اولین ساخته بلند کلود بارا کارگردان 43 ساله سوییسی به عنوان نماینده سوییس برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی زبان رقابت‌های اسکار 2017 به آکادمی معرفی می‌شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، انیمیشن استاپ‌موشن «زندگی من به عنوان کدو سبز» (My Life as a Courgette) ساخته کلود بارا به عنوان نماینده سوییس برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی زبان رقابت‌های اسکار 2017 به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی می‌شود. این انیمیشن بلند روایت‌گر ماجرای یک کودک یتیم 9 ساله است که بعد از مرگ غیرمنتظره مادرش با یک افسر پلیس دوست می‌شود و ماجراهایی برایش رخ می‌دهد. این فیلم اولین‌بار در جشنواره فیلم کن امسال به نمایش درآمد و تحسین منتقدان را برانگیخت.

به گزارش هالیوود ریپورتر، اولین ساخته بلند کلود بارا کارگردان 43 ساله سوییسی به عنوان نماینده سوییس برای شرکت در بخش بهترین فیلم خارجی زبان رقابت‌های اسکار 2017 به آکادمی معرفی می‌شود. بعد از استقبال گسترده منتقدان از «زندگی من به عنوان کدو سبز» در جشنواره فیلم کن، این انیمیشن بلند که با تکنیک استاپ‌موشن به تصویر کشیده شده موفق به دریافت معتبرترین جایزه بین‌المللی انیمیشن از جشنواره فیلم‌های انیمه «انسی» شد – جایزه بهترین انیمیشن بلند و جایزه تماشاگران.

این انیمیشن 66 دقیقه‌ای با اقتباس از رمان معروف ژیل پاریس نویسنده فرانسوی تهیه و تولید شده و سلین سیاما نویسنده-کارگردان نامزد جایزه سزار نگارش سناریوی آن را برعهده داشته است. توانایی بارا در حفظ توازن میان آن‌چه به عنوان قصه سیاه نابرابری‌های اجتماعی شناخته می‌شود و همچنین لحظه‌های شوخ و شنگ و مفرح، واکنش تحسین‌آمیز اغلب منتقدان را در جشنواره کن به دنبال داشت. داستان درباره ماجراهای زندگی کودکی یتیم است که دوستی او با یک افسر پلیس اتفاقاتی غیرمنتظره را برایش رقم می‌زند (واژه فرانسوی «کورژه» که برگردان آن به زبان فارسی «کدو سبز» است، در واقع لقبی است که به شخصیت اصلی این انیمیشن نسبت داده شده است).

حقوق پخش بین‌المللی ساخته بارا متعلق به کمپانی «ایندی سیلز» است که با بیش از 20 کشور اروپایی به همراه مناطقی در آسیا و خاورمیانه برای نمایش این انیمیشن بلند قرارداد بسته است. هرچند، حقوق پخش فیلم در ایالات متحده همچنان در مرحله مذاکره بین سازندگان و خریداران است. سوییس تا امروز موفق به کسب پنج نامزدی در رشته بهترین فیلم خارجی زبان جوایز اسکار شده و دو بار این جایزه را از آن خود کرده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *