تنها هشت روز به اکران فیلم «دانکرک» مانده است

کریستوفر نولان: «دانکرک» را به صورت IMAX ببینید

کریستوفر نولان: «دانکرک» را به صورت IMAX ببینید
سازندگان فیلم سینمایی «دانکرک» (Dunkirk) انتظار دارند استفاده از فناوری IMAX در اثرشان مورد توجه تماشاچیان قرار بگیرد.

فیلم‌نت نیوز، کریستوفر نولان کارگردان فیلم‌هایی همچون شوالیه‌ی تاریکی و بین ستاره‌ای در تازه‌ترین ویدئویی که از او منتشر شده است از تماشاچیان خواست دانکرک (Dunkirk)، را به صورت آی مکس ببینند.

«دانکرک» جدیدترین اثر کریستوفر نولان تریلری جنگی است که وقایع آن در زمان جنگ جهانی دوم می‌گذرد. داستان فیلم درباره‌ی ماجرایی واقعی است که طی آن در عملیاتی نظامی بیش از 330 هزار نفر از نیروهای متفقین که در محاصره‌ی آلمان‌ها گرفتار شده بودند، از ساحل دانکرک نجات پیدا می‌کنند.

ویژگی مهم تازه‌ترین فیلم نولان در نحوه‌ی فیلمبرداری آن است. «دانکرک» با استفاده از تکنولوژی IMAX فیلمبرداری شده است و برای سازندگان آن مهم است که تماشاچیان آن را در سالن‌های مجهز به سیستم IMAX ببینند. برای همین است که در کمتر از 10 روز مانده به اکران فیلم کریستوفر نولان به همراه فیلمبردار «دانکرک» در ویدئویی توضیح می‌دهند که چرا باید این فیلم را به صورت IMAX دید. نولان می‌گوید که در این نوع فیلمبرداری بدون استفاده از عینک مخصوص در حال تجربه‌ی دنیای مجازی هستید. هویت ون هویتما فیلمبردار فیلم هم در توصیف فناوری IMAX می‌گوید: «آی مکس شفاف‌ترین و واضح‌ترین فیلمبرداری از لحظات دنیای واقعی را به مخاطب نشان می‌دهد.»

«دانکرک» با بازی تام هاردی، کیلین مورفی، مارک رایلنس، کنت برانا و هری استایلز از ۲۱ جولای ۲۰۱۷ اکران خود را آغاز خواهد کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *