بعد از کناره‌گیری بن افلک

کارگردان «سیاره‌ی میمون‌ها» سراغ ساخت بتمن می‌رود

کارگردان «سیاره‌ی میمون‌ها» سراغ ساخت بتمن می‌رود
مت ریوز که دو سال قبل و با ساخت «طلوع سیاره میمون‌ها»(Dawn of the Planet of the Apes) نشان داد می‌تواند در ساخت دنباله‌ی فیلم‌ها موفق عمل کند به احتمال زیاد برای کارگردانی «بتمن» جدید جایگزین بن افلک می‌شود.

فیلم‌نت نیوز؛ هنوز چند هفته نگذشته است که بن افلک اعلام کرد از کارگردانی فیلم بتمن کناره گیری می‌کند و فقط به عنوان بازیگر و تهیه کننده در پروژه می‌ماند. کمپانی وارنر از آن زمان به دنبال کارگردان جایگزین او بوده است و حالا خبر می‌رسد که قرار است مت ریوز، کارگردان فیلم موفق طلوع سیاره‌ی میمون‌ها این سمت را بر عهده بگیرد. با اینکه ریوز از الویت‌های اول وارنر بوده است، اما به نظر می‌رسد آن‌ها ریدلی اسکات و فده آلوارز (کارگردان نفس نکش) را هم مد نظر داشته‌اند.

با اینکه فیلمنامه هنوز در مراحل اولیه به سر می‌برد، اما مت ریوز گزینه‌ی خیلی خوبی برای کارگردانی بتمن است. او پیش از این ثابت کرده است که توانایی کار روی فرانچایزهای بزرگ را دارد. او با فیلم طلوع سیاره‌ی میمون‌ها نشان داد که می‌تواند وارد دنیای یک مجموعه فیلم شود، مضامینش را درک کند و آن را به طرز چشمگیری ارتقا بخشد. برای همین می‌توان از بتمنی که او خواهد ساخت انتظار فیلم خوبی داشته باشیم. مت ریوز امسال قسمت سوم مجموعه‌ی سیاره‌ی میمون‌ها با نام جنگ سیاره‌ی میمون‌ها را کارگردانی کرد که در مرحله‌ی پس از تولید قرار دارد. این فیلم با بازی اندی سرکیس، وودی هارلسون و جودی گریر احتمالاً آخرین قسمت این مجموعه است و جولای 2017 اکران می‌شود.

بن افلک بارها برای ساخت فیلم مستقل بتمن نظرش را تغییر داده بود و هربار از تأخیرها و مشکلات سر ساخت این فیلم خبر می‌داد. او چندبار آماده نشدن فیلمنامه را دلیل طولانی شدن روند ساخت فیلم اعلام کرد و گفت تا زمانی که مطمئن نشود فیلمنامه به بهترین نحو ممکن نوشته نشده دست به ساخت فیلم نمی‌زند. تا اینکه نهایتاً طی هفته‌های گذشته اعلام کرد که از کارگردانی این پروژه کناره گیری می‌کند و فقط روی بازی در نقش بتمن متمرکز می‌شود.

منبع: collider

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *