رونمایی از پوستر جدیدترین فیلم از مجموعه‌ی «بیگانه»

کابوس‌های دوست‌داشتنی ریدلی اسکات

کابوس‌های دوست‌داشتنی ریدلی اسکات
«بیگانه: پیمان» یکی از کنجاوی‌برانگیزترین دنباله‌هایی است که در آینده‌ی نزدیک اکران می‌شود. فیلمی که قرار است مؤلفه‌های موفق قسمت قبلی‌اش یعنی «پرومتئوس» را با مؤلفه‌های آشنای مجموعه فیلم‌های «بیگانه» پیوند بزند.

فیلم‌نت نیوز؛ بیش از بیست سال از زمانی که اولین فیلم «بیگانه» به کارگردانی ریدلی اسکات اکران شد می‌گذرد. بعد از آن شاهد سه فیلم دیگر بودیم که سینماگرانی غیر اسکات کارگردانی‌اش را به عهده گرفتند؛ «بیگانه‌ها» به کارگردانی جیمز کامرون، «بیگانه 3» به کارگردانی دیوید فینچر و سرانجام «بیگانه: رستاخیز» به کارگردانی ژان پیر ژونه. فیلم‌های فرعی دیگری مثل «بیگانه‌ها علیه غارتگران» هم ساخته شد که کسی زیاد تحویلشان نگرفت.

تا اینکه در سال 2012 ریدلی اسکات به دنیای پر دلهره‌اش در فضا برگشت و فیلمی ساخت به عنوان مقدمه‌ای بر اولین «بیگانه» تا به قول خودش درباره‌ی سفینه‌ی مرموزی که در قسمت اول باعث‌وبانی همه‌ی اتفاقات می‌شد توضیحاتی بدهد. نتیجه‌ی این تصمیم به «پرومتئوس» منتهی شد که همان‌قدر که پاسخ بعضی سوال‌ها را می‌داد، ابهامات جدیدی را هم مطرح می‌کرد.

حالا اسکات دنباله‌ای ساخته بر «پرومتئوس» که با توجه به چیزی که در پوستر تازه منتشرشده‌اش به چشم می‌خورد، قرار است می 2017 بانام «بیگانه: پیمان» به پرده‌ی سینماها بیاید. با اینکه گفته‌شده بیگانه‌های این فیلم قرار است سروشکل جدیدی داشته باشند، در پوستر شاهد همان هیولای ترسناک و آشنا هستیم.

به تعویق انداختن اکران این فیلم تا می 2017 نشان از اطمینان کمپانی فاکس قرن بیستم از اقبال عمومی این فیلم دارد. مدیران این استودیو می‌دانند طرفداران فیلم حاضرند مدت بیشتری هم برای دیدن هیولاهای محبوبشان صبر کنند. به همین دلیل اکران آن را به اوایل تابستان موکول کرده‌اند؛ فصلی که بلاک‌باسترهای پرفروش گیشه‌ها را تسخیر می‌کنند. با توجه به اینکه در این فصل رقیب سرسختی هم در انتظار «بیگانه»‌ی جدید نیست، احتمالا موفقیتش در گیشه‌ از همین الان قابل پیش‌بینی است.

هنوز اطلاعات زیادی از «بیگانه: پیمان» به دست نیامده، به‌جز اینکه قرار است داستان اعضای یک فضاپیما را دنبال کند که یک سیاره‌ پیدا می‌کنند؛ سیاره‌ای که تنها یک نفر ساکن آن است. موجودی به نام دیوید. دیوید همان روباتی است در «پرومتئوس» نقشش را مایکل فسبندر بازی می‌کرد. وقتی این موجود منحصر به فرد در قصه حضور داشته باشد، باید منتظر هیولاهایی با خون اسیدی باشیم که به هیچ‌کدام از شخصیت‌ها رحم نمی‌کنند. در کنار فاسبندر بازیگران دیگری مثل کاترین واترسون، دنی مک براید، دمیان بیچیر، بیلی کراداپ و ایمی سیمیتز هم در فیلم حضور خواهند داشت؛ شخصیت‌هایی که احتمالا هیچ‌کدامشان تا آخر فیلم زنده نمی‌مانند!

اولین «بیگانه» در سال 1979 با بازی سیگورنی ویور و جان هرت اکران شد و داستان اعضای یک سفینه‌ی فضایی را روایت می‌کرد. این سفینه در پی یک سیگنال مرموز، به سیاره‌ای عجیب کشیده می‌شد و اعضایش چیزی از آن سیاره با خود به سفینه‌شان می‌آورند که اتفاقات مرگباری را برایشان رقم می‌زد.

منبع: slashfilm

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *