چرا مارلون براندو حاضر نشد جایزه اسکار را دریافت کند

چرا مارلون براندو حاضر نشد جایزه اسکار را دریافت کند
مارلون براندو به خاطر حضور در نقش دون کورلئونه درفیلم "پدرخوانده" موفق به دریافت جایزه ی اسکار شد، اما براندو با نپذیرفتن این جایزه شک بزرگی به همه ی حضار و البته به جهان وارد کرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، معمولا مراسم بزرگی که کانون توجهات هستند، با حواشی و بعضا با اتفاقات غیر منتظره ایی همراه می شوند که همین اتفاقات، اگر سر و صدایشان بیشتر از خود مراسم نباشد،کمتر هم نیست.

شاید برای هر کسی که در حوزه ی سینما فعالیت میکند،یکی از مهمترین اهدافش رسیدن به جایزه ی معتبر و ماندگار اسکار است. سالهای سال است که سینماگران جهان برای قرار گرفتن در لیست اسکاری ها از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند.حالا با این شرایط فرض کنید که جایزه اسکار به کسی تعلق بگیرد و او این جایزه را نپذیرد. شاید در نگاه اول باورش سخت باشد اما این اتفاق چند باری رخ داده است.هر چند بسیار محدود ، اما همان چند بار، کلی جنجال به پا کرده است.

هر علاقه مندی به فیلم و سینما قطعا نام بزرگ مارلون براندو را هم شنیده و هم برای این اسم و هنرنمایی هایش احترام قائل است. براندو نشان داد که حتی در زمینه بازیگری هم میتوان صاحب سبک بود و به گونه ایی نقش آفرینی کرد که حتی با گذشت سالها و اضافه شدن رنگ و لعابهای فراوان به فیلمهای جهان، هنوز بازی های او ماندگار و البته قابل احترام هستند.

یکی از معروفترین فیلمهای جهان که هم اکنون در رده ی دوم فهرست برترین فیلمهای تاریخ جهان قرار دارد، فیلم ماندگار پدرخوانده است.فیلمی با کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا و بازی ستارگانی مثل مارلون براندو، آل پاچینو و ….

براندو به خاطر حضور در نقش دون کورلئونه در این فیلم موفق به دریافت جایزه ی اسکار شد.جایزه ای که قرار بود در 45 مین دوره ی مراسم اسکار به او تقدیم شود. اما براندو با نپذیرفتن این جایزه شک بزرگی به همه ی حضار و البته به جهان وارد کرد. او در این مراسم حاضر نشد و به جای خودش دختری را با لباس سرخ پوستان به مراسم فرستاد تا این دختر به جای او مطلبی را بیان کند.

این دختر هم بازیگری بود نه چندان شناخته شده، با نام Sacheen Littlefeather.

littlefeather

وقتی نام براندو برای دریافت جایزه خوانده شد ، Littlefeather به روی صحنه رفت و متن کوتاهی را به نمایندگی از براندو خواند :

” آقای براندو از من خواستند که اینجا حاضر بشم و از طرف ایشون بگم که نمیتونن این جایزه را بپذیرند و علت آن هم رفتار نا مناسب صنعت سینما با سرخپوستان است.”

عدم پذیرش این جایزه آن قدر شوک ایجاد کرد که هنوز در خاطره ها مانده و ما هم در این مطلب خواستیم به این نکته اشاره کنیم که برخی از هنرمندان هستند که فراتر از حوزه ی فیلم و سینما فکر میکنند و حاضر نیستند با هر نگاهی کنار بیایند.

پس می توان گفت : اسکار پیشنهادی بود که پدرخوانده توانست ردش کند….

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *