انیمیشن قدیمی دیزنی بازسازی می‌شود

«پینوکیو» به سبک سام مندس

«پینوکیو» به سبک سام مندس
کمپانی دیزنی تصمیم دارد «پینوکیو» را بر پرده‌ی سینما زنده کند. سام مندس کارگردان برنده‌ی اسکار، انتخاب دیزنی برای بازسازی این داستان قدیمی است.

فیلم‌نت نیوز، داستان کلاسیک پینوکیو، سوژه‌ی جدید کمپانی دیزنی است. این کمپانی که با ساخت انیمیشن و فیلم‌های فانتزی مانند دزدان دریایی کاراییب و دیو و دلبر مخاطبان ویژه‌ی خودش را در دنیا پیدا کرده، این‌بار تصمیم دارد انیمیشن قدیمی پینوکیو را که در سال 1940 ساخته بود بار دیگر در دنیای واقعی بازسازی کند.

سام مندس، کارگردان کم کار اما پر افتخار هالیوود، گزینه‌ی مورد نظر دیزنی برای ساخت پینوکیو است. این کارگردان برنده‌ی اسکار چندی پیش بر سر فیلمی با اقتباس از داستان «جک و لوبیای سحرآمیز» با این کمپانی سر میز مذاکره نشست. از جزئیات ساخت این فیلم اطلاعاتی منتشر نشده است ، اما مدیران دیزنی می‌گویند که برای ساخت هم‌زمان این دو فیلم به مشکل برنمی‌خورند.

انیمیشن پینوکیو اولین اقتباس کمپانی دیزنی از رمان‌های پرفروش کودکانه نیست. دامبو و علاءالدین و چند داستان دیگر را در دهه‌ی هشتاد و نود میلادی به انیمیشن تبدیل کرده است.

 تصمیم بازسازی پینوکیو هم اولین پروژه از این دست نیست. موفقیت دو فیلم کتاب جنگل و دیو و دلبر در گیشه نشان دادند که مخاطبان از این سبک فیلم‌ها و از دیدن بازیگران در دنیای فانتزی استقبال خواهند کرد.

جزئیات بیشتری از انتخاب بازیگر یا زمان اکران  پینوکیو  به کارگرداین سام مندس منتشر نشده است.

منبع: Collider

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *