قصه‌ی پرونده‌ی 40 ساله‌ی پولانسکی ادامه دارد

پولانسکی: دادگاه آمریکا شبیه ارتش نازی است

پولانسکی: دادگاه آمریکا شبیه ارتش نازی است
رومن پولانسکی کارگردان صاحب‌سبک آمریکایی که در سال 1978 به دنبال محکومیت به زندان به جرم تجاوز، از کشور آمریکا خارج شد و تا کنون امکان بازگشت به این کشور پیدا نکرده است، هنوز درگیر پرونده‌ی قدیمی‌اش است.

فیلم‌نت نیوز؛ تلاش کارگردان برنده‌ی اسکار رومن پولانسکی، برای تخفیف در مجازات ادامه دارد. وکیل او در جریان بررسی مجدد پرونده، برای جذب حمایت افرادی که به دلایل مشابه پشت مرزهای کشور مانده‌اند، دادگاه آمریکا را با ارتش نازی مقایسه کرد. این اظهار نظر، بعد از جواب منفی دادگاه به درخواست پولانسکی برای عدم اجرای حکم زندان بود.

 رومن پولانسکی از بازماندگان هولوکاست است و در سال 1977 در جریان یک پرونده‌ی قضایی تجاوز به زندان محکوم شد. بعد از تحمل 42 روز زندان اتهامش را پذیرفت به امید اینکه در مجازاتش تخفیف قائل شوند. بعد از دریافت حکم دادگاه مبنی بر زندانی شدن، آمریکا را به مقصد پاریس ترک کرد و تا به امروز باز نگشته‌است.

هارلند بران وکیل پولانسکی رای دادگاه را که در آوریل سال جاری میلادی صادر شد، از نظر اخلاقی بی‌ربط، غیرمنطقی و گمراه کننده خواند.

پولانسکی در طی این سال‌ها فعالیت هنری‌ خود را به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر ادامه داد و بیش از 80 جایزه معتبر جشنواره‌های جهانی را ازآن خود کرد. از جمله‌ی این جوایز اسکار بهترین کارگردانی برای فیلم پیانیست در سال 2003 بود؛ اگرچه برای دریافت آن نمی‌توانست در مراسم اسکار حضور داشته باشد. از ساخته‌های اخیر او شبح نویسنده، ونوس در پوست خز و بازی در تشریفات ساده به کارگردانی تورناتوره است.

منبع: indiewire

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *