تازه‌ترین فیلم‌های جشنواره کن معرفی شدند

فیلم جدید پولانسکی با فضایی زنانه در کن

فیلم جدید پولانسکی با فضایی زنانه در کن
هفتادمین جشنواره فیلم کن جدیدترین فیلم رومن پولانسکی را هم به فهرست فیلم‌های بخش غیررقابتی این دوره اضافه کرد.

فیلم‌نت نیوز؛  فیلم جدید رومن پولانسکی با عنوان برمبنای یک داستان واقعی در حالی به فهرست فیلم‌های کن اضافه شد که وکیل او همچنان تلاش دارد تا پرونده قضایی علیه او  را که در ۴۰ سال اخیر در آمریکا مفتوح بوده، ببندد.

فیلم جدید پولانسکی با بازی اوا گرین در نقش یک زن اسرارآمیز که سعی دارد تا خودش را وارد زندگی یک نویسنده مشهور کند، ساخته شده است. این فیلم در بخش اصلی جشنواره و در خارج از بخش رقابتی نمایش داده می‌شود. اوا گرین، امانوئله سیگنر و ونسان پرز در این فیلم فرانسوی زبان روان‌شناسانه بازی می‌کنند. فیلمنامه این فیلم با همکاری اولیویه آسایاس بر مبنای رمانی از دلفین دو ویگان نوشته شده است.

فیلم جدید پولانسکی با یک قهرمان زن درحالی در جشنواره کن نمایش داده خواهد شد، که وکیل این کارگردان ۸۳ ساله همچنان در تلاش است تا دیوان عالی آمریکا را متقاعد کند پرونده‌ای که از سال ۱۹۷۷ مفتوح است، وجهه قانونی ندارد. قربانی پولانسکی که آن زمان ۱۳ ساله بود نیز نامه‌ای برای مقامات قضایی لس‌آنجلس نوشته و از این تعقیب انتقاد کرده است. وی در این نامه نوشته است زمانی که نیاز به حمایت داشتم شما کاری برای من نکردید و فقط به دنبال حرفه خودتان هستید.

جشنواره کن فیلم‌های دیگری را هم به فهرست خود افزوده که شامل درامی از روبن اوستلوند با عنوان میدان با بازی الیزابت ماس و دومینیک وست است. این فیلم در بخش رقابتی نمایش داده می شود. این کارگردان که سازنده فیلم فورس ماژور  است برای این فیلم در سال ۲۹۱۴ برنده جایزه بخش نوعی نگاه کن شده بود.

مستندی از باربت شرودر با عنوان Le Venerable W که آخرین فیلم از سه گانه سه گانه شیطان است و فیلم کری ۳۵ ساخته اریک کاراواکا نیز در بخش نمایش ویژه اکران می‌شوند.

آندری تشینه کارگردان نامدار فرانسوی نیز با نمایش فیلم جدیدش با عنوان Nos annees folles مورد تقدیر قرار می‌گیرد و Djam فیلمی از تونی گاتلیف هم در ساحل کن همزمان با یک برنامه کنسرت به نمایش درمی‌آید. جشنواره کن نمایش فیلمی کودکانه با عنوان زامبی‌لینیوم را هم به فهرست خود افزوده است.

جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ ماه مه برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *