درخواست حق‌السکوت میلیون دلاری دزدهای اینترنتی

شبکه اچ‌بی‌او هدف مجدد هکرها

شبکه اچ‌بی‌او هدف مجدد هکرها
هکرهای شبکه «اچ‌بی‌او» با ارسال ویدئو برای مدیر این شبکه، اعلام کردند که حجم زیادی از اطلاعات، شامل نامه‌ها و مکاتبات محرمانه را دراختیار دارند و در صورت عدم پرداخت حق‌السکوت آنها را منتشر خواهند کرد.

هکرهای شبکه اچ‌بی‌او (HBO) با درخواست حق‌السکوت میلیون دلاری چالش جدیدی برای این شبکه ایجاد کردند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، هکرهای شبکه اچ‌بی‌او به عنوان اولین خواسته خود فایلی از اطلاعات محرمانه این شبکه را برای مدیران این شبکه فرستاند و در ازای آن حق‌السکوت میلیون دلاری خواستند.

این فایل شامل اطلاعات شخصی بازیگران سریال‌های پرمخاطب، محتوای ایمیل‌ها و نامه‌های محرمانه به تهیه‌کنندگان مختلف و حتی شکایات و دعاوی حقوقی علیه این شبکه است و هکرها اعلام کرده‌اند در صورتی که مبلغ 7/5 میلیون دلار را به عنوان حق‌السکوت به آنها نپردازند این فایل 1/5 ترابایتی را در اینترنت منتشر خواهند کرد.

درخواست هکرهای شبکه اچ‌بی‌او با ارسال ویدیوی پنچ دقیقه‌ای از طرف فردی که خود را «آقای اسمیت» می‌نامد مطرح شد. این ویدئو به ریچارد پلپر مدیر این شبکه ارسال شده‌است و شامل متن درخواست آنهاست که با موزیک سریال «بازی تاج و تخت» تنظیم شده است. علاوه بر این در ویدئو قسمت کوتای از قسمت آماده‌ی پخش این سریال هم هست.

شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او اعلام کرد که با کمک نیروهای پلیس و متخصص در حال بررسی این پرونده است. پلپر اعلام کرده پولی که هکرها درخواست کرده‌اند، برابر درآمد شش ماه آن‌ها در بیتکوین است. ‌او گفت که هکرهای اینترنتی با باجگیری از نهادهای مختلف،‌ سالانه ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار به دست می‌آورند.

 

منبع: Hollywoodreporter

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *