چرا هابیت بهتر از ارباب حلقه ها نشد

چرا هابیت بهتر از ارباب حلقه ها نشد
کارگردانهای بزرگ سینما، گاهی به خوب نبودن برخی آثارشان اعتراف می کنند و دانستن علت این موضوع از زبان خود آنها هم می تواند جالب باشد.

به گزارش فیلم نت، پیتر جکسون خالق سری فیلمهای ارباب حلقه ها را همه ی علاقمندان به سینمای جهان می شناسند. او در خلق این آثار آنقدر قوی عمل کرده است، که حتی بعضی او را به چشم یک استاد بزرگ در ساخت فیلمهایی با تولید عظیم می شناسند. همکاران او می گویند که برای ساخت یک اثر گاهی پیش می آید که جکسون چند سال برای چگونه کار کردن برنامه ریزی می کند. یعنی می توان گفت زمانی که او فیلم برداری اثر را شروع می کند، یک طرح کامل از نحوه ی اجرای کار دارد.

(L-r) MARTIN FREEMAN and director PETER JACKSON on the set of the fantasy adventure “THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY,” a production of New Line Cinema and Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM), released by Warner Bros. Pictures and MGM.

اما نکته ی جالب در مورد هابیت این است که پیتر جکسون دیر به مجموعه اضافه شد. بنابراین تمام آن طرح ها و برنامه ریزی ها به طور کامل انجام نشد. خود پیتر جکسون در این باره گفته که اگر دست خودش بود، زمان را یک سال و نیم به عقب می برده است و مراحل تولید فیلم را دوباره از اول با طراحی های لازم انجام می داده است. یکی از انواع طراحی هایی که مد نظر اوست ، طراحی مصور (یا استوری بورد) است، که مانند یک نقشه ی راه عمل می کند و سبب می شود که در میان مسیر ساخت کار، مشکلی به وجود نیاید و همین ثبات می تواند بسیار مفید باشد. اما چنین طرحی با چنین اهمیتی، به شکل کاملش در هابیت وجود نداشت و در نهایت هابیت آن چیزی که جکسون دلش می خواست نشد….

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *