پس از یک دوره مبارزه با بیماری سرطان

بازیگر «خالکوبی اژدها» درگذشت

بازیگر «خالکوبی اژدها» درگذشت
مایکل نیکویست، بازیگر سوئدی در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

 فیلم‌نت نیوز: مایکل نیکویست (Michael Nyqvist)  بازیگر اهل سوئد که به بیماری سرطان ریه دچار بود، درگذشت. مایکل نیکویست به خاطر بازی در نقش میکاییل بلومکویست در سه‌گانه‌ی سوئدی «اژدها»  شامل فیلم‌های دختری با خالکوبی اژدها (The Girl with the Dragon Tattoo) به کارگردانی نیلز آردن اوپلف دختری که با آتش بازی کرد (The Girl Who Played with Fire)  و دختری که به لانه‌ی زنبور لگد زد (The Girl Who Kicked the Hornets’ Nest)  به کارگردانی دنیل آلفردسون مشهور شد.

پس از آن نیکویست به پروژه‌های آمریکایی پیوست و در تریلرهای اکشن همچون جان ویک (John Wickو ماموریت غیرممکن: پروتکل روح (Mission: Impossible Ghost Protocol) بازی کرد.

نماینده‌ی این بازیگر در بیانیه‌ای اعلام کرد، با اندوهی عمیق باید تائید کنم که مایکل نیکویست یکی از قابل‌احترام‌ترین و موفق‌ترین بازیگران سوئدی پس از یک سال مبارزه با بیماری سرطان ریه درگذشته است.

مایکل نیکویست آموزش خود را در آکادمی تئاتر مالمو که یکی از بهترین مراکز تئاتر سوئد بود آغاز کرد جایی که اینگمار برگمان اغلب در دهه ۱۹۵۰ کارهای خود را روی صحنه می‌برد. نقشی که سبب شد مایکل کویست توجه‌ها را به خود جلب کند در سال ۲۰۰۰ رخ داد زمانی که او در درام کمدی با هم به کارگردانی لوکاس مودیسون بازی کرد. از کارهای اخیر نیکویست می‌توان بازی در فرانک و لولا در کنار بازیگرانی همچون مایکل شانون و ایموجن پوتس و همچنین مینی سریال مادیبا که درباره‌ی زندگی نلسون ماندلا است، اشاره کرد.

نیکویست پیش از فوت، بازی در فیلم هیجانی و جنایی شکارچی قاتل (Hunter Killer)  را در کنار جرارد باتلر و گری اولدمن و همچنین فیلم کورسک (kursk)  را در کنار کالین فرث به پایان رسانده بود.

 

منبع: گاردین

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *