نظر تارانتینو درباره چالشهای صنعت فیلمسازی

نظر تارانتینو درباره چالشهای صنعت فیلمسازی
در این مطلب نظرات تارانتینو درباره ی صنعت فیلمسازی و مشکلاتی که به نظر او این روزها گریبانگیر این مقوله شده است را مطرح کرده ایم.

به گزارش فیلم نت، کوئِنتین تارانتینو Quentin Tarantino یک فیلمساز، نویسنده ی فیلمنامه و بازیگر شناخته شده ی آمریکایی است که با توجه به موفقیتهایی که در عرصه های مختلف صنعت فیلمسازی به دست آورده است، وقتی در مورد موضوعی اظهار نظر می کند، هر علاقمند به سینما، ترجیح می دهد که نظر او را بشنود. یکی از نکات جالبی که در مورد تارانتینو گفته می شود، این است که بلند بلند فکر می کند. یعنی اینکه وقتی موضوعی به ذهنش خطور می کند، آن را منعکس می کند. او حرفهایش را می زند حتی اگر باعث ناراحتی دیگران شود.

تارانتینو که خودش طرفدار پر و پا قرص تماشای فیلم در سینما ست، معتقد است که این روزها جلوه های تصویری که مخصوص صفحه ی نمایش بزرگ سینماست، مغفول واقع شده است. او در مصاحبه با هالیوود ریپورتر اذعان کرد که گویی برای دیدن بسیاری از فیلمها، به خاطر عدم رعایت نکته ای که اشاره شد، دیگر نیازی به حضور در سالنهای سینما نیست و تماشای این فیلمها در تلویزیون همه ی داشته های آن را منتقل می کند.

کاملا مشخص است که تارانتینو هنگام ساخت آخرین فیلم خود یعنی The Hateful Eight به این موضوع توجه داشته است و بنابراین فیلم خودش را بگونه ای منتشر کرده است که برای لذت کافی بردن از این فیلم باید راهی سالنهای سینما شد.

اما نکته ی جالبی هم که تارانتینو به آن اشاره می کند این است که : این روزها فیلمها با مشکلات فلسفی مواجه اند. او معتقد است بسیاری از فیلمهایی که او 10 سال پیش برای دیدنشان به سینماها می رفته است، اکنون می تواند صبر کند تا این فیلمها به شبکه های تلویزیونی خصوصی بیایند و او با تماشای آنها باز هم از دیدنشان لذت ببرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *