یکی از مشهورترین بازی‌های کامپیوتری جنگی به سینماها می‌آید

نسخه‌ی سینمایی Call of Duty ساخته می‌شود

نسخه‌ی سینمایی Call of Duty ساخته می‌شود
کمپانی بازی‌سازی Activision قصد دارد دنیایی سینمایی به سبک دنیای سینمایی مارول برای مجموعه‌ بازی‌های کامپیوتری Call of Duty خلق کند و چندین فیلم بر اساس داستان‌های این بازی‌های پرطرفدار و مشهور بسازد.

فیلم‌نت نیوز؛ استودیو Activision Blizzard برنامه دارد تا مجموعه‌ بازی‌های Call of Duty را تبدیل به یک دنیای سینمایی مرتبط، شبیه به چیزی که در مورد دنیای مارول و ابرقهرمانانش شاهد بودیم، کند که به احتمال زیاد ساختش از سال 2018 آغاز خواهد شد.

تلاش برای ساخت اقتباس‌های سینمایی از بازی‌های کامپیوتری معمولاً به نتیجه‌ی موفقیت‌آمیزی منجر نشده است. امسال به نظر می‌رسید که قرار است این روند تغییر کند و ما شاهد نسخه‌هایی سینمایی خوبی از بازی‌های معروف باشیم. اما نه وارکرفت و نه کیش آدم کش نتوانستند آنطور که انتظار می‌رفت ظاهر شوند و هردو شکست‌های بدی را تجربه کردند. حالا اما توجه‌ها سمت نسخه‌ی سینمایی بازی‌هایی مثل The Division، Tomb Raider و یا حتی Splinter Cell رفته است. ولی اگر پروژه‌ی Activision برای ساخت دنیای سینمایی Call of Duty درست پیش برود، ما می‌توانیم امید داشته باشیم که بالاخره یک اقتباس در خور توجه از بازی‌های کامپیوتری ساخته خواهد شد.

Call of Duty از زمان انتشار اولین نسخه‌اش در سال 2003 یکی از موفق‌ترین بازی‌های کامپیوتری دنیا بوده است که هر بار با انتشار نسخه‌های جدید (که یا در زمانه‌ی مدرن می‌گذرد و یا در دوران جنگ‌های جهانی) رکوردهای فروش بازی‌ها را جا به جا می‌کند.

با توجه به این که این مجموعه بازی‌ها داستان به هم پیوسته و مرتبطی ندارند و در هر نسخه از آن شاهد ماجرای مجزا و مستقلی هستیم، هنوز مشخص نیست که در نسخه‌های سینمایی احتمالی شاهد چه داستانی خواهیم بود. ممکن است داستانی از جنگ‌های جهانی را برای اقتباس انتخاب کنند و یا سراغ نسخه‌های جدیدتر و مدرن‌تری از جنگ بروند. یا حتی احتمال دارد سراغ یکی از حالت‌های جدید بازی بروند که در آن باید با زامبی‌ها مبارزه کنیم. در هر صورت، انتخاب سازندگان نسخه‌ی سینمایی هرچه که باشد، اگر اولین فیلمی که می‌سازند در گیشه موفقیت آمیز عمل نکند، مطمئناً دیگر خبری از دنباله‌های بعدی و تبدیل این باز‌ی‌های پرطرفدار به دنیای سینمایی نخواهد بود.

منبع: screenrant

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *