طرفداران بریکینگ بد بخوانند

ناگفته‌ های شنیدنی از سریال Breaking Bad

ناگفته‌ های شنیدنی از سریال Breaking Bad
در سریال بریکینگ بد، جزئیات هیجان انگیزی وجود دارد که در این پست، به 13 ناگفته ی شنیدنی از آن خواهیم پرداخت.
1- والتر وایت‌های دنیای واقعی (Walter White)

آیا برایتان جالب است که بدانید شخصیت والتر وایت تا چه حد واقعی است؟

به نظرتان کاراکتر والتر وایت از روی یک شخصیت واقعی نوشته شده یا فقط ساخته و پرداخته ذهن نویسنده است؟

بیایید باهم نگاهی به لیست زیربیاندازیم. لیستی از پرونده‌ی افراد واقعی که با تولید یا خرید و فروش شیشه در ارتباط بوده‌اند و هرکدام اشتراکاتی با والتر وایت دارند:

  • یک معلم شیمی در تگزاس به دلیل فروش شیشه‌‌ی دست‌ساز به دانش‌آموزان مدرسه دستگیر شد.
  • ایرینا کریستی، استاد ریاضیات 74 ساله، به دلیل دایر کردن کارگاه تولید شیشه در منزلش در بوستون دستگیر شد.
  • در کالیفرنیای شمالی یک دستیار معلم تولید کننده‌ی شیشه دستگیر شد.
  • در بوستون یک معلم با سرطان نوع 3 به دلیل معامله‌ی شیشه دستگیر شد.

و بسیاری موارد دیگر با شباهت‌هایی درزمینه‌ی شغل، بیماری، زندگی شخصی و…

اما شبیه‌ترین مورد به شخصیت این فیلم مردی از آلاباما بود که به خاطر حجم عظیم معاملات شیشه در صدر لیست تحت تعقیب پلیس قرار داشت.

اما او نه معلم بود و نه سرطان داشت.

پس دلیل شباهت او چه بود؟ اسمش : والتر وایت بود!

 

2 – هایزنبرگ دنیای واقعی

انتخاب نام مستعارهایزنبرگ برای والتر وایت در طول فیلم در حقیقت یک ادای احترام ظریف به دانشمند بزرگ فیزیک با همین نام است: وارنر هایزنبرگ!

یکی از مهم‌ترین فیزیکدانان قرن 21 که به دلیل تئوری‌اش در زمینه‌ی مکانیک کوانتومی جایزه‌ی نوبل را از آن خود کرده است.

 

3 – یک فیلم پر از کمدین

Lavell Crawford

به قول تهیه کننده‌‌ی سریال وینس گیلیگِن (Vince Gilligan) :«اگر بازیگری بتواند طنز را خوب بازی کند، قطعا درام را بهتر بازی خواهد کرد.»

سریال Breaking Bad هم بیشتر شبیه یک دورهمی دوستانه از کمدین‌هاست، اگرچه آنها شانس ارائه‌ی قابلیت‌های خودشان را به طور باید و شاید نداشته‌اند اما قطعا دیدن لیست کمدین های سریال و سوابق کاری آن‌‌ها برایتان بسیار جذاب است:

  • Bob Odenkirk در نقش Saul: او به عنوان تهیه‌کننده‌ی مشترک آخرین سری از برنامه تلویزیونی پرطرفدار و بی نظیر Mr Show شناخته شده است.
  • Bill Burr در نقش Kuby: او یک استندآپ کمدین حرفه‌ای است.
  • Lavell Crawford‌ در نقش Huell: او دومین استندآپ کمدین گروه است.
  • Steven Michael Quezada در نقش Poor Gomie و همچنین Javier Grajeda

و تا از قلم نیافتاده Bryan Cranston هم چندین ماه در کمدی دست و پا زد.

 

4 – گاس (Gus Fring) به سبک زامبی ها مرد

تهیه‌کننده‌ی سریال (Vince Gilligan) می‌گوید برای ساخت قسمت آخر فصل چهار از عوامل پشت صحنه‌ی فیلم زامبی ( The Walking Dead) کمک گرفته است.

جرج نیکوترو Greg Nicotero و هاوارد برگر Howard Berger یک مدل از صورت متلاشی شده‌ی گاس ساختند و سپس با استفاده از کامپیوتر،مدل ساخته شده  با صورت واقعی گاس ترکیب شد. به گفته‌ی گیلیگِن این کار چندین ماه طول کشید.

 

5 – وندی (Wendy) خیلی سرحال‌تر از آن چیزی است که در فیلم میبینیم

Julia Minesci بازیگر نقش وندی (Wendy) در سریال آنقدرها نماد سلامتی نیست. اما در دنیای واقعی چطور؟ او در فاصله‌ی سال‌های 2008-2010 شش بار در مسابقات Hawaii Ironman شرکت کرده است و همچنین یک بار در مسابقات Germany Ironman شرکت کرده است. همچنین او در مسابقات دوی استقامت هم شرکت داشته است.

 

6 – خانه‌ی خانواده‌ی وایت منزل چه کسی است؟

خانه‌ی خانواده‌ی والتر وایت در حقیقت از سال 1973 منزل مسکونی زنی به اسم فرن (Fran) است. او برای این سریال اجازه داد تا دکوراسیون داخلی خانه‌اش مطابق میل طراحان و عوامل فیلم تغییرات بسیاری بکند. با وجود تمام شدن فیلمبرداری و تمام شدن پخش سریال او همچنان باید با بینندگان سریال که هنگام عبور از درب خانه اش سزعتشان را کم میکنند روبرو شود.که البته به گفته‌ی خودش این قضیه برایش مزاحمتی ندارد.

 

7 -تمرین شبانه روزی پتی (Pete) برای پیانو زدن در صحنه!

پتی استخونی در فیلم بریکینگ بد

پتی در ابتدای فصل پنجم سریال باید در فروشگاه موسیقی قطعه‌ای از سمفونی باخ را بنوازد. بازیگر نقش پتی که پیانیست بدی هم نیست گفته که برای نواختن این قطعه از یک ماه قبل از فیلمبرداری روزی سه ساعت تمرین می‌کرده است.

8 – آدرس گنج وایت کجاست؟

تصویر مختصات GPS

اگر دنبال مختصات جغرافیایی که والتر وایت روی بلیت لاتاری مخفی کرده بود (N 34, 59′, 20″, W 106, 36′, 52) بگردید به محل مخفی کردن 80 میلیون دلار وایت نمیرسید، اما نگران نباشید، سر از بیابان هم در نمی‌آورید. این مختصات شما را مستقیما به جلوی در استودیوی Q  در Albuquerque میرساند.محل فیلمبرداری سریال Breaking Bad  و بسیاری از فیلم‌های دیگر هالیوود مانند The Avengers .

 

9 – Breaking Bad در راه نجات معتادان

یک کلینیک درمانی در Albuquerque از محبوبیت این سریال استفاده میکند تا مردم این ایالت را از دام اعتیاد نجات دهد. ایالت New Mexico بالاترین میزان اعتیاد را در کل ایالات متحده‌ی آمریکا دارد.

معتادان با مراجعه به این مرکز و بیان داستان گرفتاری خود به دام اعتیاد، در قرعه کشی شرکت می‌کنند و شانس برنده شدن یکی از دو کمک هزینه‌ی ترک اعتیاد را دارند.جایزه‌ای که به تناسب اسم سریال، کمک هزینه‌ی Breaking Addiction  نام گرفته است و برنده‌ی آن یک دوره‌ی کامل توانبخشی و درمانی رایگان به مدت 12 هفته را برنده می‌شود.که ارزش آن هزاران دلار است.

 

10 –  Bryan Cranston به جرم قتل تحت تعقیب پلیس

در یک مصاحبه در سال 2011 بازیگر نقش والتر وایت (Bryan Cranston) داستان فراری بودنش از دست پلیس را تعریف می‌کند.زمانی که او و برادرش به عنوان پیشخدمت در یک رستوران در فلوریدا کار می‌کردند.رستورانی که سرآشپز آن یک زورگو به نامPeter Wong بود. به قول برایان:”هیچ فرقی نداشت که به او چقدر محبت کنید، در هر صورت او از شما متنفر بود و همواره با یک ساطور در دست در حال داد و بیداد بود.”

هنگامی که پلیس جسد به قتل رسیده‌ی او را پیدا کرد برای تحقیق به رستوران رفتند و از کارمندان آنجا یک سوال داشتند: آیا تا به حال کسی علاقه‌ای به کشتن او نشان داده است یا نه؟ سوالی که جوابش معمای قتل را حل نکرد چرا که هرکسی که او را میشناخت علاقه و انگیزه‌ی کشتن او را داشت.

در این برهه تا مدتی برادران Cranston مظنونان پلیس برای قتل محسوب می‌شدند و پلیس به دنبال آنها بود.

 

11 – شیشه‌ی آبی و قیمت سرسام آور

از زمان آغاز پخش این سریال در سال 2008 تولید کننده‌های مخدر سرتاسر آمریکا رنگ خوراکی آبی به مواد شیشه‌ی خود اضافه می‌کردند تا مشتریان فریب بخورند که این مواد مانند مواد هایزنبرگ قوی‌تر است.این رنگ آبی خوراکی بی‌تاثیر در کیفیت، باعث گران‌تر شدن مواد شیشه‌ی آبی رنگ نسبت به نوع معمولی و بی‌رنگ آن شده بود.

 

12 – دستورالعمل تولید شیشه در فیلم

این که دستورالعمل تولید شیشه در فیلم به نوعی ناقص است دلیل دارد. ترس از اینکه از میان میلیون‌ها تماشاگر سریال، بعضی‌‌ها از فیلم به عنوان دستور آشپزی پخت شیشه استفاده کنند، باعث شد تا سازمان مبارزه با مواد مخدر (DEA) برای تهیه کننده و نویسندگان سریال مشخص کند که کدام بخش‌ها میتواند در آزمایشگاه تولید نشان داده شود و کدام بخش‌ها باید حذف شود. به همین دلیل کسی از روی فیلم نمی‌تواند به فرمول تولید شیشه دست پیدا ‌کند.

 

13 – بهترین طرفدار سریال: Kevin Cordasco

کوین کورداسکو - طرفدار پر و پاقرص بریکینگ بد

پدر و مادر یک پسر نوجوان 16 ساله به اسم Kevin Cordasco با تهیه کننده‌ی سریال وینس گیلیگِن تماس گرفتند و از علاقه بیش از حد پسرشان به فیلم گفتند.این نوجوان سال‌ها بود که با نوعی سرطان پیش رونده‌ی لاعلاج دست و پنجه نرم می‌کرد.

پدر این نوجوان در مورد این سریال می‌گوید: “چیز خاصی که در شخصیت والتر وایت وجود دارد اراده‌ی او در به کنترل گرفتن بیماری و کار و زندگیش است که روی کوین تاثیر مثبتی داشته است.”

عوامل فیلم همگی چندین بار به ملاقات کوین رفتند.در یکی از ملاقات‌ها تهیه کننده به کوین پیشنهاد داد که قصه‌ی فیلم را تا آخر برای او بگوید، اما کوین گفت که می‌خواهد همزمان با بقیه‌ی دنیا این فیلم را تماشا کند. اما متاسفانه کوین مدت کوتاهی بعد از آن از دنیا رفت. قسمت نهم از فصل پنجم سریال به کوین تقدیم شده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *