بازیگر شخصیت پرفسور اسنیپ به خاطر نقشش دچار سرخوردگی بود

نامه‌های خالق هری پاتر به پرفسور اسنیپ

نامه‌های خالق هری پاتر به پرفسور اسنیپ
بازیگر نقش پرفسور اسنیپ، در مکاتباتش با جی. کی. رولینگ، خالق مجموعه رمان‌های هری پاتر، از ناامیدی و سرخوردگی به خاطر ایفای این نقش گفته بود، مکاتباتی که تشکر و ستایش برایش به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار سینمای جهان فیلم‌نت نیوز، روز گذشته تعدادی از نامه‌های آلن ریکمن (Alan Rickman) از آرشیو شخصی او منتشر شد. ریکمن در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» (Harry Potter) نقش یکی از معلم‌های مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز به نام پروفسور استیپ (Severus Snape) را ایفا می‌کرد. این نامه‌ها شامل مکاتبات بین ریکمن و جی. کی. رولینگ (J.K. Rowling) خالق داستان هری پاتر است.

مضمون این مکاتبات حاکی از «ناامیدی» ریکمن تحت تاثیر ایفای نقش پر فراز و نشیب پرفسور اسنیپ در این مجموعه پرطرفدار و پر بیننده «هری پاتر» است.

دیوید هیمن، تهیه‌کننده این مجموعه فیلم‌ها، در پاسخ به یکی از این نامه‌ها نوشته است: «تشکر می‌کنم که باعث شدی قسمت دوم «هری پاتر» موفق باشد. می‌دانم که ناامید هستی اما لطفا این نکته را مد نظر داشته باش که تو یکی از شخصیت‌های کلیدی مجموعه هستی و بی‌نظیری»

سال‌ها بعد هنگامی که تیم «هری پاتر» در حال ساخت ششمین قسمت این مجموعه به نام «هری پاتر و شاهزاده دورگه» (The Half-Blood Prince) بود، ریکمن متنی درباره این ناامیدی‌ها نوشت و اسم آن را «درون مغز اسنیپ» گذاشت.

در نامه‌ای دیگر خانم رولینگ ریکمن را به خاطر ایفای نقش پیچیده و متضاد پروفسور اسنیپ ستایش کرده بود.

این نامه‌ها در حالی منتشر شدند که دو سال از مرگ این بازیگر سینما و تئاتر انگلیسی می‌گذرد و در میان 32 جعبه‌ای که از او به جا مانده نامه‌هایی از پرنس چارلز، بیل کلینتون و تونی بلر نیز وجود داشت.

آلن ریکمن علاوه بر نامه‌ها و یادداشت‌های روزانه، فیلم‌نامه همه آثاری را که در آنها بازی کرده بود، نیز به جا گذاشته است. قرار است این آرشیو در نمایشگاه کتاب‌های کمیاب در شهر لندن به مزایده گذاشته شوند.

آلن ریکمن در ژانویه 2016 بر اثر سرطلان در سن 69 سالگی درگذشت و از مهمترین شخصیت‌هایی که او جلوی دوربین بازی کرده است می‌توان به نقش پرفسور اسنیپ اشاره کرد، جادوگری توانا و معلمی که دفاع در برابر جادوی سیاه را تدریس می‌کرد. معلمی پیچیده و متضاد که در ظاهر ترسناک و سختگیر بود اما در عمل نگران دانش‌آموزانش به‌ویژه هری پاتر بود. شخصیتی که بی شک مجموعه هری پاتر را بدون حضور او نمی‌توان تصور کرد.

پریسا ایرانی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه(1)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *