معرفی 5 نامزد دریافت اسکار 2016 برای بهترین کارگردانی

معرفی 5 نامزد دریافت اسکار 2016 برای بهترین کارگردانی
این مطلب نگاهی است به کارنامه آثار و سابقه کارگردان‌هایی که نامزد جایزه بهترین کارگردانی اسکار ۲۰۱۶ شده‌اند.

به گزارش فیلم نت نیوز، بر اساس اعلام مسئولین اسکار، امسال 5 کارگردان در بخش بهترین کارگردانی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که این 5 نفر عبارتند از :

لنی آبراهامسون ۴۹ ساله

Lenny Abrahamson  به دلیل کارگردانی فیلم “اتاق” ( Room) نامزد جایزه بهترین کارگردانی شده است. داستان فیلم “اتاق” در مورد ربودن و اسارت مادری است که مجبور می شود با پسر پنج ساله اش مدتی در یک فضای چند متری زندگی کند.

این نخستین باری است که آبراهامسون، نامزد دریافت جایزه ی اسکار شده است.

نشریه آیریش اگزمینر در مورد این کارگردان نوشت : لنی آبراهامسون کارگردان ایرلندی، پس از فیلم موفقش، فرانک، محصول ۲۰۱۴ ، با ساختن فیلم “اتاق” که حکایتی منحصر به فرد است، به حق در عرصه سینمای جهانی مطرح شده است.نی ابراهامسون کارگردان ایرلندی، پس از فیلم موفقش، فرانک، محصول ۲۰۱۴ ، با ساختن فیلم “اتاق” که حکایتی منحصر به فرد است، به حق در عرصه سینمای جهانی مطرح شده است.

Lenny-Abrahamson

الخاندرو گونسالس اینیاریتو 52 ساله

Alejandro González Iñárritu به دلیل کارگردانی فیلم “بازگشته” ( The Revenant ) نامزد جایزه بهترین کارگردانی شده است. این فیلم داستان تلاش یک شکارچی برای بقای خود در سرزمین های خطرناک و وحشی آمریکاست.

او در سال 2015 برای فیلم ” مرد پرنده”( Birdman )جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اوریجینال (به طور مشترک) و بهترین فیلم به عنوان تهیه کننده را دریافت کرد. البته او در سال ۲۰۰۷ نیز با کارگردانی فیلم “بابل” در رشته بهترین کارگردان و بهترین فیلم (به عنوان تهیه کننده) نامزد شده بود.

مجله ورایتی در مورد این کارگردان و فیلم “بازگشته” نوشت : کمتر کارگردانی مثل الخاندرو اینیاریتو مفهوم استقامت و پایداری را در قالب سینما به این زیبایی نشان داده است و در فیلم “برخاسته از گور” او از قابلیت های خودش، تصورات بینندگان و خطرهای زندگی دشوار مردمان ساکن مناطق وحشی آمریکا در قرن نوزدهم بسیار فراتر رفته است.

AlejandroGonzalezInarritu

تام مک کارتی ۴۹ ساله

Tom McCarthy به دلیل کارگردانی فیلم “Spotlight” نامزد جایزه بهترین کارگردانی شده است. داستان این فیلم ماجرای تحقیقات روزنامه نگاران روزنامه بوستون گلوب و افشای آزار جنسی کودکان توسط کشیش های کلیسای کاتولیک است.

مک کارتی سال ۲۰۱۰ به خاطر فیلم “بالا ” (UP) در رشته فیلمنامه اوریجینال (به طور مشترک) نامزد جایزه اسکار شد.

روزنامه ی دیلی تلگراف در مورد او نوشت : مک کارتی در آثار قبلی خود نشان داده بود که در پرداخت داستانهای درام استادی ریزبین و بالغ است. فیلم “Spotlight” داستان پیچیده ای است که در پس زمینه گسترده تری اتفاق می افتد و برای این کارگردان گام بزرگی به جلو است.

Tom-McCarthy

آدام مک کی ۴۷ ساله

Adam McKay به دلیل کارگردانی فیلم “The Big Short ” نامزد جایزه بهترین کارگردانی شده است. داستان این فیلم سرمایه گذاری تعدادی دلال مالی با قمار روی بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ و به جیب زدن پولی هنگفت است.

این نخستین باری است که او برای جوایز اسکار نامزد می شود. اما جالب است که نظر نشریه ی ایندی وایر ا در مورد او بدانید : آدام مک کی با جسارت و خلاقیت، انگیزه و انرژی سیاسی و در فرمی کاملا نوآورانه یک موضوع پیچیده را تصویر می کند که تماشای آن لذت بخش و سرشار از اعجاب است.

Adam-McKay

جورج میلر ۷۰ ساله

George Miller به دلیل کارگردانی فیلم “مکس دیوانه: جاده خشم” ( Mad Max: Fury Road)نامزد جایزه بهترین کارگردانی شده است. این فیلم داستان پرهیجان تعقیب و گریز در جاده هاست که در آن مکس، با زنی شورشی و جنگجو روبرو می شود.

جورج میلر در سال ۲۰۰۷ برای فیلم “Happy feet” به عنوان تهیه کننده جایزه بهترین فیلم انیمیشن را دریافت کرد. در سال ۱۹۹۳ برای فیلم “روغن لورنزو” در رشته بهترین فیلمنامه اقتباسی (به طور مشترک) نامزد شد و در سال ۱۹۹۶ به خاطر فیلم “عزیز” (Babe) به عنوان تهیه کننده جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

یویورک پست در مورد او نوشت: فیلم جورج میلر که ساختاری سنتی دارد و حوادث آن در دنیای پرحادثه پس از آخرالزمان اتفاق می افتد، طوری چشم و ذهن بیننده را به خود جلب می کند که هیچ فیلم پرهزینه و تریلر امروزی قادر به انجام آن نیست.

George-Miller

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *