«شکل آب» در صدر نامزدها و برندگان اسکار ۲۰۱۸

«شکل آب» در صدر نامزدها و برندگان اسکار ۲۰۱۸
نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ شمارش معکوس برای انتخاب بهترین‌های سینمای هالیوود و جهان در رشته‌های مختلف آغاز شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در میان کاندیداها نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۸ فیلم‌های شکل آب به کارگردانی گیلرمو دل‌تورو با نامزدی در ۱۳ شاخه، دانکرک به کارگردانی کریستوفر نولان در ۸ شاخه و سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ ساخته مارتین مک‌دونا هم در ۷ شاخه بیشترین نامزدی و شانس دریافت جوایز را کسب کردند. در نهایت فیلم سینمایی «شکل آّب» در 4 بخش موفق به دریافت اسکار شدند.

اسامی نامزدها و برندگان اسکار 2018:

نامزدهای بهترین فیلم بلند اسکار 2018

     برنده: شکل آب (The Shape of Water)

نامزدهای بهترین کارگردانی اسکار 2018

     برنده: گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد جوایز آکادمی 2018

  • تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)
  • دنیل دی‌لوئیس (ماجرای فانتوم)
  • گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)
  • دنزل واشنگتن (رومن جی)

   برنده: گری اولدمن (Gary Oldman)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2018

  • سلی هاوکینز (شکل آب)
  • فرانسیس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
  • مارگت روبی (من، تانیا)
  • سیرشا رونان (لیدی برد)
  • مریل استریپ (پُست)

برنده: فرانسیس مک‌دورماند (Frances McDormand)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اسکار 2018

  • ویلم دفو (پروژه فلوریدا)
  • وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
  • ریچارد جنکینز (شکل آب)
  • کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)
  • سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

برنده: سم راکول (Sam Rockwell)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن اسکار 2018

  • مری جل بلایج (مادباند)
  • الیسون جنی (من تانیا)
  • لسلی منویل (ماجرای فانتوم)
  • لوری میت‌کالف (لیدی برد)
  • اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

برنده: الیسون جنی (Allison Janney)

نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی  Academy Awards 2018   

  •  یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)
  • در جسم و روح (مجارستان)
  • توهین (لبنان)
  • بی‌عشق (روسیه)
  • میدان (سوئد)

برنده: یک زن شگفت‌انگیز (A Fantastic Woman)

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی جوایز اسکار 2018

برنده: مرا به نامت صدا کن (Call Me by Your Name)

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی اسکار 2018

  • بیمار بزرگ
  • برو بیرون
  • لیدی برد
  • شکل آب
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: برو بیرون (Get Out)

نامزدهای بهترین مستند بلند اسکار 2018

  • چهره‌ها مکان‌ها
  • ایکاروس
  • آخرین مرد در حلب
  • جزیره قدرتمند

برنده: ایکاورس (Icarus)

نامزدهای بهترین انیمیشن بلند جوایز اسکار 2018

  • بچه رئیس
  • کوکو
  • نان‌آور
  • فردیناند
  • وینسنت دوست داشتنی

برنده: کوکو (Coco)

نامزدهای بهترین تدوین اسکار 2018

  • بچه راننده
  • دانکرک
  • من تانیا
  • شکل آب
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: دانکرک (Dunkirk)

نامزدهای بهترین موسیقی متن اسکار 2018

  • دانکرک
  • ماجرای فانتوم
  • شکل آب
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: شکل آب (The Shape of Water)

نامزدهای بهترین ترانه آکادمی اسکار 2018

  • مرا به خاطر بسپار (کوکو)
  • رمز و راز عشق (مرا به نامت صدا کن)
  • این من هستم (بزرگترین شومن)
  • رودخانه مایتی (مادباند)
  • ایستادن برای چیزی (مارشال)

برنده: ترانه «مرا به خاطر بسپار» در انیمیشن «کوکو»

نامزدهای بهترین فیلم‌برداری اسکار 2018

  • دیو و دلبر
  • بلیدرانر ۲۰۴۹
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • شکل آب

برنده: راجر ای‌دیکینس برای در فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹»

نامزدهای بهترین طراحی لباس اسکار 2018

  • دیو و دلبر
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • شکل آب
  • ویکتوریا و عبدول
  • ماجرای فانتوم

برنده: مارک بریج برای در فیلم «ماجرای فانتوم»

نامزدهای بهترین مستند کوتاه آکادمی اسکار 2018

  • ادیث+ادی
  • بهشت در خیابان 405 ترافیک است
  • قهرمان
  • مهارت چاقو
  • توقف ترافیک

برنده: بهشت ترافیک سنگین در خیابان ۴۰۵ است (Heaven Is a Traffic Jam on the 405)

نامزدهای بهترین چهره‌آرایی اسکار 2018

  • تاریک‌ترین ساعت
  • ویکتوریا و عبدول
  • شگفتی

برنده: تاریک ترین ساعت (Darkest Hour)

نامزدهای بهترین طراحی تولید آکادمی اسکار 2018

  • دیو و دلبر
  • بلیدرانر ۱۰۴۹
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • شکل آب
  • ویکتوریا و عبدول

برنده: شکل آب  (The Shape of Water)

نامزدهای بهترین تدوین صدا اسکار 2018

  • بچه راننده
  • بلیدرانر 2049
  • دانکرک
  • شکل آب
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای

برنده: دانکرک (Dunkirik)

نامزدهای بهترین صداگذاری اسکار 2018

  • بچه راننده
  • بلیدرانر 2049
  • دانکرک
  • شکل آب
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای

برنده: دانکرک (Dunkirik)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری اسکار 2018

  • بلیدرانر 2049
  • نگهبانان کهکشان 2
  • کونگ: جزیره جمجمه
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای
  • جنگ سیاره میمون‌ها

برنده: بلید رانر 2049 (Blade Runner 2049)

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه اسکار 2018

  • مدرسه ابتدایی دکالب
  • ساعت 11
  • خواهرزاده اِمت
  • کودک خاموش
  • همه ما

برنده: کودک خاموش (The Silent Child)

نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه اسکار 2018

  • بسکتبال عزیر
  • مهمانی گاردن
  • لو
  • فضای منفی
  • اشعار شورشی

برنده: بسکتبال عزیز (Dear Basketball)

مراسم اعطای جوایز نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار  روز چهارم مارس ۲۰۱۸ (۱۳ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود. جیمی کیمل مجری این مراسم خواهد بود.

نامزدها و برندگان اسکار 2018

بخش نامزد/ برنده نام کارگردان کشور تولید کننده لینک IMDB
بهترین فیلم بلند مرا به نامت صدا کن لوکا گوادانینو ایتالیا، آمریکا، برزیل، فرانسه لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
برو بیرون جوردن پیل آمریکا لینک فیلم
لیدی برد گرتا گرویگ آمریکا لینک فیلم
ماجرای فانتوم پل توماس اندرسون آمریکا لینک فیلم
پُست استیون اسپیلبرگ آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ مارتین مک‌دونا بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
بهترین کارگردانی کریستوفر نولان (دانکرک) کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
جردن پیل (برو بیرون) جردن پیل آمریکا لینک فیلم
گرتا گرویگ (لیدی برد) گرتا گرویگ آمریکا لینک فیلم
پل توماس اندرسون (ماجرای فانتوم) پل توماس اندرسون آمریکا لینک فیلم
گیرمو دل تورو (شکل آب) گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
بهترین بازیگر نقش اول مرد تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن) لوکا گوادانینو ایتالیا، آمریکا، برزیل، فرانسه لینک فیلم
دنیل دی‌لوئیس (ماجرای فانتوم) پل توماس اندرسون آمریکا لینک فیلم
گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت) جو رایت بریتانیا لینک فیلم
دنزل واشنگتن (رومن جی) دن گیلوری آمریکا لینک فیلم
بهترین بازیگر نقش اول زن سلی هاوکینز (شکل آب) گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ) مارتین مک‌دونا بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
مارگت روبی (من، تانیا) کریگ گیلسپی آمریکا لینک فیلم
سیرشا رونان (لیدی برد) گرتا گرویگ آمریکا لینک فیلم
مریل استریپ (پُست) استیون اسپیلبرگ آمریکا لینک فیلم
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ویلم دفو (پروژه فلوریدا) شان اس. بیکر آمریکا لینک فیلم
وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ) مارتین مک‌دونا بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
ریچارد جنکینز (شکل آب) گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
کریستوفر پلامر(همه پول دنیا) ریدلی اسکات آمریکا لینک فیلم
سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ) مارتین مک‌دونا بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
بهترین بازیگر نقش مکمل زن مری جل بلایج (مادباند) دی ریس آمریکا لینک فیلم
الیسون جنی (من، تانیا) کریگ گیلسپی آمریکا لینک فیلم
لسلی منویل (ماجرای فانتوم) پل توماس اندرسون آمریکا لینک فیلم
لوری میت‌کالف (لیدی برد) گرتا گرویگ آمریکا لینک فیلم
اوکتاویا اسپنسر (شکل آب) گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
بهترین فیلم غیرانگلیسی یک زن شگفت‌انگیز سباستین للیو شیلی لینک فیلم
در جسم و روح ایلدیکو انیدی مجارستان لینک فیلم
توهین زیدی دووری لبنان لینک فیلم
بی‌عشق آندری زویاگینتسف روسیه لینک فیلم
میدان روبن اوستلند سوئد، آلمان، فرانسه، دانمارک لینک فیلم
بهترین فیلم‌نامه اقتباسی مرا به نامت صدا کن لوکا گوادانینو ایتالیا، آمریکا، برزیل، فرانسه لینک فیلم
هنرمند فاجعه جیمز فرانکو آمریکا لینک فیلم
لوگان جیمز ماندولد کانادا، استرالیا، آمریکا لینک فیلم
بازی مالی آرون سورکین آمریکا لینک فیلم
مادباند دی ریس آمریکا لینک فیلم
بهترین فیلم‌نامه اصلی بیمار بزرگ مایکل شوالتر آمریکا لینک فیلم
برو بیرون جردن پیل آمریکا لینک فیلم
لیدی برد گرتا گرویگ آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ مارتین مک‌دونا بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
بهترین مستند بلند چهره‌ها مکان‌ها آنیس واردا فرانسه لینک فیلم
ایکاروس برین فوگل آمریکا لینک فیلم
آخرین مرد در حلب فراس فیاد دانمارک، سوریه لینک فیلم
جزیره قدرتمند یانس فورد دانمارک، آمریکا لینک فیلم
بهترین انیمیشن بلند بچه رئیس تام مک‌گراث آمریکا لینک فیلم
کوکو لی آنکریچ آمریکا لینک فیلم
نان‌آور نورا تومی کانادا، ایرلند، لوکزامبورگ لینک فیلم
فردیناند کارلوس سالدانها آمریکا لینک فیلم
وینسنت دوست داشتنی دوروتا کابیلا، هاف ولشمن لهستان، بریتانیا لینک فیلم
بهترین تدوین بچه راننده ادگار رایت آمریکا، بریتانیا لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
من، تانیا کریگ گیلسپی آمریکا لینک فیلم
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ مارتین مک‌دونا آمریکا، بریتانیا لینک فیلم
بهترین موسیقی متن دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
ماجرای فانتوم پل توماس اندرسون آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
جنگ ستارگان: آخرین جدای ریان جانسون آمریکا لینک فیلم
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ مارتین مک‌دونا آمریکا، بریتانیا لینک فیلم
بهترین ترانه مرا به خاطر بسپار (کوکو) لی آنکریچ آمریکا لینک فیلم
رمز و راز عشق (مرا به نامت صدا کن) لوکا گوادانینو ایتالیا، آمریکا، برزیل، فرانسه لینک فیلم
این من هستم (بزرگترین شومن) مایکل کریسی آمریکا لینک فیلم
رودخانه مایتی (مادباند) دی ریس آمریکا لینک فیلم
ایستادن برای چیزی (مارشال) رینالد هودلین آمریکا لینک فیلم
بهترین فیلم‌برداری دیو و دلبر بیل کاندن آمریکا لینک فیلم
بلیدرانر ۲۰۴۹ دنی ویلنوو آمریکا، بریتانیا، کانادا، مجارستان لینک فیلم
تاریک‌ترین ساعت جو رایت بریتانیا لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
بهترین طراحی لباس دیو و دلبر بیل کاندن آمریکا لینک فیلم
تاریک‌ترین ساعت جو رایت بریتانیا لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
ویکتوریا و عبدول استیون فریرز بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
ماجرای فانتوم پل توماس اندرسون آمریکا لینک فیلم
بهترین مستند کوتاه ادیث+ادی لورا چکووی آمریکا لینک فیلم
بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است فرانک استیفل آمریکا لینک فیلم
قهرمان الین مکملین آمریکا لینک فیلم
مهارت چاقو توماس لنون آمریکا لینک فیلم
توقف ترافیک کیت دیویس آمریکا لینک فیلم
بهترین چهره‌آرایی تاریک‌ترین ساعت جو رایت بریتانیا لینک فیلم
ویکتوریا و عبدول استیون فریرز بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
شگفتی استفان چبوسکی آمریکا، هنک کنگ لینک فیلم
بهترین طراحی تولید دیو و دلبر بیل کاندن آمریکا لینک فیلم
بلیدرانر ۲۰۴۹ دنی ویلنوو آمریکا، بریتانیا، کانادا، مجارستان لینک فیلم
تاریک‌ترین ساعت جو رایت بریتانیا لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
ویکتوریا و عبدول استیون فریرز بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
بهترین تدوین صدا بچه راننده ادگار رایت بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
بلیدرانر ۲۰۴۹ دنی ویلنوو آمریکا، بریتانیا، کانادا، مجارستان لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
جنگ ستارگان: آخرین جدای ریان جانسون آمریکا لینک فیلم
بهترین صداگذاری بچه راننده ادگار رایت بریتانیا، آمریکا لینک فیلم
بلیدرانر ۲۰۴۹ دنی ویلنوو آمریکا، بریتانیا، کانادا، مجارستان لینک فیلم
دانکرک کریستوفر نولان هلند، بریتانیا، فرانسه، آمریکا لینک فیلم
شکل آب گیرمو دل تورو آمریکا لینک فیلم
جنگ ستارگان: آخرین جدای ریان جانسون آمریکا لینک فیلم
بهترین جلوه‌های ویژه بصری بلیدرانر ۲۰۴۹ دنی ویلنوو آمریکا، بریتانیا، کانادا، مجارستان لینک فیلم
نگهبانان کهکشان ۲ جیمز گان آمریکا، کانادا، نیوزیلند لینک فیلم
کونگ: جزیره جمجمه جردن وگت-رابرتز آمریکا، کانادا، استرالیا، چین لینک فیلم
جنگ ستارگان: آخرین جدای ریان جانسون آمریکا لینک فیلم
جنگ سیاره میمون‌ها مت ریوز آمریکا، کانادا، نیوزیلند لینک فیلم
بهترین فیلم کوتاه مدرسه ابتدایی دکالب رید ون دیک آمریکا لینک فیلم
ساعت ۱۱ درین سیل استرالیا لینک فیلم
خواهرزاده اِمت کوین ویلسون آمریکا لینک فیلم
کودک خاموش کریس اورتون بریتانیا لینک فیلم
همه ما کتجا بنراث آلمان، کنیا لینک فیلم
بهترین انیمیشن کوتاه بسکتبال عزیر گلن کین آمریکا لینک فیلم
مهمانی گاردن جیسون فرلند آمریکا لینک فیلم
لو دیو مولین آمریکا لینک فیلم
فضای منفی رو کواهاتا، مکس پورتر فرانسه لینک فیلم
اشعار شورشی جان لاچاور، ژاکوب شا، بنهان تو بریتانیا لینک فیلم
فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *