برندگان حلقه­‌ی منتقدان نیویورک اعلام شدند

موفقیت­‌های بیشتر برای لالاند

موفقیت­‌های بیشتر برای لالاند
حلقه­‌ی منتقدان نیویورک بعد از حدود یک ماه داوری و بررسی فیلم‌­های مختلف سرانجام لیست برندگانش را اعلام كرد و فیلم جدید کارگردان«ویپلش» جایزه­‌ی بهترین اثر بلند را به دست آورد.

 

فیلم‌نت نیوز: برگزیدگان حلقه­‌ی منتقدان نیویورک هرسال معیار نسبتا مناسبی برای پیش‌بینی جوایز اسکار آخر سال به‌حساب می‌­آید و معمولا انتخاب­‌هایشان حدود 40 درصد با اسکار نزدیک است. سال گذشته مارک رایلنس که به خاطر بازی در «پل جاسوسان» اسپیلبرگ موفق به دریافت جایزه­‌ی بهترین بازیگر مرد این رقابت شد، چند وقت بعد توانست اسکار این رشته هم به خانه ببرد. همچنین در رشته­‌ی بهترین انیمیشن هم برگزیدگان اسکار و حلقه­ی‌ منتقدان یکی بودند و در هر دو مورد جایزه به «وارونه» رسید.«پسر شائول» هم که سال گذشته بهترین فیلم خارجی زبان اسکار شد، در همین رقابت به‌عنوان بهتریم فیلم اول معرفی‌ شده بود.

 امسال رقابت اصلی بین «لالا لند» دمین شزل، «منچستر کنار دریا»ی کنت لونرگان و «مهتاب» بود. «لالا لند» که در انجمن منتقدان (critics choice) در دوازده رشته کاندید شده بود، اینجا و در جوایز حلقه­‌ی منتقدان نیویورک جایزه­‌ی بهترین فیلم را از آن خود کرد.

اما «منچستر کنار دریا» و «مهتاب» هرکدام موفق به دریافت سه جایزه شدند. «منچستر کنار دریا» در بخش بهترین بازیگر مرد اصلی (کیسی افلک)، بهترین بازیگر مکمل زن (میشل ویلیامز، که جایزه‌اش را مشترکا به خاطر این فیلم و «بعضی زن‌ها»(Certain Women) دریافت کرد) و بهترین فیلم­نامه (که نوشته‌ی خود کنت لونرگان است) برنده شد.«مهتاب» هم در بخش بهترین کارگردانی (بری جنکینز)، بازیگر مکمل مرد (مارشالا علی) و بهترین فیلم‌برداری (جیمز لکستون). این دومین موفقیت پیاپی کیسی افلک است. در همین هفته، او موفق به کسب جایزه­‌ی انجمن ملی ریویوی آمریکا هم شده بود.

در بخش بهترین بازیگر زن اصلی، ایزابلا هوپر برای بازی در دو فیلم «او» (Elle) و «اتفاقات پیش رو»(Things to Come) برگزیده شد. جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان هم به فیلم «تونی اردمن» رسید که در جشنواره­‌ی کن هم توجهات زیادی را برانگیخت. بهترین فیلم انیمیشن را «زوتوپیا»ی والت دیزنی دریافت کرد جایزه‌ی بهترین فیلم اول هم مشترکا به دو فیلم «در آستانه­‌ی هفده‌سالگی»(The Edge of Seventeen) به کارگردانی کلی فرمون کرگ و «کریشا» (Krisha) به کارگردانی تری ادواردز شولتس اهدا شد. بهترین فیلم مستند را هم «او. جی: ساخت آمریکا» (O.J.: Made in America) دریافت کرد.

در آخر هم جایزه­‌ی ویژه­­‌ای به تلما اسکون میکر، تدوین‌گر فیلم‌های مارتین اسکورسیزی داده شد. کسی که به‌تازگی تدوین تازه‌ترین فیلم او «سکوت» را به پایان رسانده است.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *