برگزیدگان جایزه‌ی اسپیریت هم همراه با سخنرانی علیه ترامپ معرفی شدند

«مهتاب» فاتح اصلی جایزه‌ی فیلمسازان مستقل

«مهتاب» فاتح اصلی جایزه‌ی فیلمسازان مستقل
روز گذشته و با اعلام برندگان این دوره از جوایز اسپیریت، فیلم «مهتاب» (Moonlight) ساخته‌ی بری جنکینز موفق شد بیشترین تعداد جوایز را از آن خود کند و به این ترتیب برنده‌ی اصلی این رقابت باشد.

فیلم‌نت نیوز:‌ فیلم مهتاب ساخته‌ی بری جنکینز به عنوان بهترین فیلم این دوره از جوایز اسپیریت شناخته شد. این فیلم در مجموع با دریافت 6 جایزه از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری برنده‌ی قطعی جوایز اسپیریت امسال بود. مهتاب جایزه‌ی بهترین فیلم امسال را با کنار گذاشتن فیلم‌هایی مثل منچستر کنار دریا (Manchester by the Sea)، مزمن (Chronic)، عزیز آمریکایی (American Honey) و جکی (Jackie) به دست آورد؛ و تهیه کنندگان این فیلم دیدی گاردنر، جرمی کلینر و ادل رومانسکی برای دریافت آن به روی سن آمدند. جوی مک‌میلون و نت سندرز، تدوینگران این فیلم جایزه‌ی بهترین تدوین را از آن خود کردند و جیمز لکستون هم جایزه‌ی بهترین فیلمبردای را گرفت. او در هنگام دریافت جایزه‌اش از بری جنکینز کارگردان تشکر کرد و رو به او گفت: «از اینکه روی این سیاره وجود داری ممنونم.»

جنکینز فیلمنامه‌ی مهتاب را بر اساس نمایشنامه‌ای با نام زیر نور مهتاب همه‌ی پسرهای سیاه پوست آبی به نظر می‌رسند (In Moonlight All Black Boys Look Blue) نوشته‌ی تارل مک‌کرینی به نگارش در آورده است. این فیلم داستان سه مقطع از زندگی پسری سیاه پوست را در میامی آمریکا روایت می‌کند.

جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد اصلی را کیسی افلک برای منچستر کنار دریا دریافت کرد و جایزه‌ی بهترین بازیگر زن اصلی هم به ایزابل هوپر برای فیلم او(Elle)  رسید. در بخش بهترین بازیگر زن مکمل، مالی شنون برای بازی در فیلم آدم‌های دیگر (Other People) برگزیده شناخته شد. جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد مکمل هم به بن فاستر برای اگر از آسمان سنگ ببارد (Hell or High Water) رسید.

اما مراسم جوایز فیلم‌های مستقل هم نتوانست بدون اشاره‌های سیاسی کار خودش را پایان ببرد. کیسی افلک که برای دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد اصلی روی سن رفته بود، سیاسیت‌های شنیع و غیر آمریکایی دونالد ترامپ را کوبید و گفت: «این حکومت، سیاست‌هایی شنیع دارد و دوام نخواهد آورد.  الان زمانش فرا رسیده است که برای آینده‌مان و روح ملتمان مبارزه کنیم.»

بری جنکینز هم درباره‌ی شرایط سیاسی امروز گفت: «حس واقعاً بدی دارم. جور دیگری نمی‌توان توصیفش کرد. اعصابم خورد است.» او همچنین با اشاره به این که مهتاب را در دوران اوباما ساخت ادامه داد: « ما این فیلم را در یک حکومت متفاوت ساختیم،‌ حکومتی که در آن احساس امنیت می‌کردیم. فضای فیلمسازی دیگر مثل قبل امن نیست.»

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *