رکورد انیمیشن «شرک» شکست

«من نفرت‌انگیز» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما شد

«من نفرت‌انگیز» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما شد
مجموعه انیمیشن‌های «من نفرت‌انگیز» با فروش بیش‌از 3 میلیارد دلار رکورد مجموعه انیمیشن پنج قسمتی «شرک» را شکست و پرفروش‌ترین انیمیشن در تاریخ سینمای جهان شد.

سری انیمیشن‌های من نفرت‌انگیز رکورد شرک را شکست. «من نفرت‌انگیز ۳» (Despicable Me 3)، با رسیدن به فروش 21/2 میلیون دلار توانست رکورد پرفروش‌ترین انیمیشن پیش از خود، «شرک» (sherek) را بشکند.

 به گزارش فیلم‌نت نیوز،انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» محصول استودیو ایلومینیشن کمپانی یونیورسال در پایان این هفته فروشش را به 3/528 میلیارد دلار رساند و به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما تبدیل شد. هر سه قسمت این مجموعه انیمیشن به تنهایی پروژه‌های سود‌آوری برای کمپانی سازنده بودند و هم‌اکنون که پرفروش‌ترین انیمیشن سینمای جهان شده سود‌آورترین پروژه کمپانی یونیورسال هم به‌شمار می‌آید.

«من نفرت‌انگیز ۱» به کارگردانی پیر کافین و کریس ریناد برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ اکران شد و به فروش ۵۴۶ میلیون دلاری رسید. انیمیشن نامزد اسکار «من نفرت‌انگیز ۲» به کارگردانی پیر کافین و کریس ریناد هم با فروش ۹۷۶ میلیون دلاری به اکران خود پایان داد.

مینیون‌ها (minions) که نسخه‌ای اسپین‌آف مجموعه اصلی است در سال ۲۰۱۵ اکران شد و به پرفروش‌ترین انیمیشن سال تبدیل شد. این انیمیشن با صداپیشگی سندرا بولاک و کارگردانی مشترک پیر کافین و کایل بالدا سه هفته پیاپی صدرشنین گیشه آمریکا بود و در ۵۸ بازار خارجی هم پرفروش‌ترین فیلم شد.

«من نفرت‌انگیز ۳» به کارگردانی کافین و بالدا که در حال حاضر در سینماهای جهان در حال اکران است تا به امروز پرفروش‌ترین انیمشن سال ۲۰۱۷ در آمریکا و جهانی بوده است و فروش ۸۹۷ میلیون دلاری آن را هفتمین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما کرده است.
اگنس در «من نفرت‌‌انگیز» یکی از محب‌وب‌ترین شخصیت‌های این انیمیشن است. شخصیتی که صداپیشگی آن را یک دختربچه به نام نو شارل برعهده دارد.
استیو کرول صد‌اپیشه نقش کرو، در سومین قسمت این انیمیشن به جای برادر این شخصیت هم حرف می‌زند و جولی اندرو، بازیگر نام آشنای سینمای کلاسیک، صداپیشه نقش منفی مادر کرو است.

پیش از این، مجموعه ۵ قسمتی «شرک» با فروش 3/510 میلیون دلار، پرفروش‌ترین مجموعه انیمیشن تاریخ سینما بود.

منبع: Deadline

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *