«بازگشت به زمین»، قسمت چهارم «پیشتازان فضا» سی ساله شد

منجم«پیشتازان فضا»، نقشی برای ادی مورفی که حذف شد

منجم«پیشتازان فضا»، نقشی برای ادی مورفی که حذف شد
استیو میرسون یکی از نویسندگان «بازگشت به زمین»، قسمت چهارم سری فیلم‌های «پیشتازان فضا» است. میرسون بعد از گذشت سی سال از اکران «بازگشت به زمین» که موفق‌ترین قسمت این مجموعه است، از فرایند خلق این فیلم علمی-تخیلی گفت.

فیلم‌نت نیوز:«بازگشت به زمین» نام قسمت چهارم «پیشتازان فضا» است که در 26 نوامبر 1986 اکران شد و فروش بالای آن در گیشه در مقایسه با سایر قسمت‌ها، حکایت از رضایت مخاطبان این فیلم داشت.

«بازگشت به زمین» فیلم‌نامه‌ای طنز همراه با اشاره‌هایی به اهمیت مسئله‌ی محیط زیست این فیلم سینمایی را دو نویسنده‌ی تازه‌کار به نام‌های استیو میرسون و پیتر کریک نوشتند. فیلم‌نامه‌ای که نظر مدیران کمپانی پارامونت و اعتماد طرفداران را جلب کرد.

میرسون در سالگرد سی سالگی اکران این فیلم درباره‌‌ی آن گفت: «در جلسه‌ای با حضور کارگردان و تهیه‌کننده در مورد نکاتی که قرار بود اضافه شود صحبت شد. آنها می‌خواستند مسئله‌ی نهنگ‌ها و محیط زیست در فیلم لحاظ شود. در کل بین 7 تا 10 سرفصل نوشته شد ازجمله نقشی برای ادی مورفی که هیچ‌وقت اجرا نشد. مورفی قرار بود نقش یک منجم را بازی کند و در داستان اولیه کاراکتر دکتر تیلور، زیست‌‌شناس دریایی، نیز وجود نداشت. بعد از بازنگری دکتر تیلور به فیلم‌نامه اضافه شد و نقش مورفی حذف شد. اگر نسخه‌ی اول فیلم‌نامه را بخوانید هیچ شباهتی به فیلم پخش شده ندارد.»

این فیلم‌نامه‌نویس در ادامه اضافه کرد: «آنچه در نهایت انتخاب شد خلاصه‌ای از نوشته‌های همه‌ی ما بود. ما در قالب تیم کار بهتری ارائه دادیم. این پروژه نشان داد اگر همه بر روی یک موضوع تمرکز داشته باشیم به آنچه می‌خواهیم می‌رسیم.»

‌«پیشتازان فضا» یک مجموعه‌ فیلم علمی-تخیلی ساخت کشور آمریکا است که در این کشور و بسیاری کشورهای دیگر از جمله ایران، به نمایش درآمد و لقب موفق‌ترین مجموعه‌ی تلویزیونی تمام دوران‌ها را به خود اختصاص داد.

photo_2016-11-28_16-20-03 photo_2016-11-28_16-20-08

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *